Barakude nastavljaju sa sjajnim igrama: Nakon deklasiranja Australaca, isto su učinili i Amerikancima

Hrvatska vaterpolska reprezentacija odigrala je sjajnu utakmicu i protiv SAD-a i još jednom pobjedom osigurala je prvo mjesto u skupini i izravan prolaz u četvrtfinale Svjetskog prvenstva.

Hrvatska je autoritativno odradila nastup u skupini Svjetskog prvenstva. Još joj je ostao dvoboj protiv Kazahstana koji je daleko najlošija reprezentacija u skupini i tu se očekuje nova pobjeda, prenosi Sportnet.rtl.hr.

Nakon što su Australci visoko svladani s 14:4, ništa bolje nije prošao niti SAD koji je poražen sa 17:7. Trebale su to biti teže utakmice za Hrvatsku, ali pristup i nastup bili su na traženoj razini i onda je i razlika u kvaliteti bila očita.

U drugom kolu protiv SAD-a Hrvatska je krenula snažno, vrlo brzo pobjegla je na 4:0 golovima Vrlića, Bušljea, Vukičevića i Jokovića te je već tada bilo jasno da će Hrvatska do pobjede.

Amerikanci su se još držali narednih nekoliko minuta u igri gol za gol te četiri puta smanjili na minus tri da bi u završnici prvog poluvremena Vukičević i Benić s dva uzastopna gola odveli Hrvatsku na 9:4.

U drugom poluvremenu razlika je nastavila rasti sve do konačnih 17:7 koje je postavio Luka Lončar nešto manje od četiri minute prije kraja susreta.

Po tri gola za Hrvatsku postigli su Maro Joković, Hrvoje Benić, Ante Vukičević i Josip Vrlić, dva je dodao Andro Bušlje, a po jedan Luka Lončar, Anđelo Šetka i Xavi Garcia.

Najefikasniji s dva gola kod SAD-a bio je Chancellor Ramirez, a novi igrač Mladosti Alex Bowen postigao je jedan pogodak iz tri pokušaja. Upornošću se istaknuo Hannes Daube koji je postigao jedan pogodak, ali za to je trebao čak deset pokušaja.