Barakude na korak do medalje: Sjajnim preokretom izborili okršaj sa Srbijom

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u četvrtfinalu Europskog prvenstva u Barceloni svladala je Crnu Goru rezultatom 9:7 (1:2, 1:2, 4:2, 3:1) i tako izborila okršaj sa Srbijom i došla na korak do nove osvojene medalje.

Ivica Tucak nastavlja svoju bajku na čelu hrvatske vaterpolske reprezentacije. Nakon osvojenog zlata na SP-u u Budimpešti prošle godine, hrvatski su vaterpolisti u seriji od četiri pobjede na Europskom prvenstvu u Barceloni te su se ovog utorka plasirali među četiri najbolje reprezentacije na turniru.

Bila je to iznimno nervozna utakmica s mnogo prljavih prekršaja u kojima su Crnogorci prednjačili. Takav ritam igre nije odgovarao Hrvatskoj pa je protivnik od početka vodio, na krilima odličnog golmana Lazovića i ubojitog Ivovića te Janovića i na poluvrijeme otišao s prednošću 4:2.

No, u drugom poluvremenu hrvatski vaterpolisti su se probudili i u potpunosti vratili u utakmicu. Zahvaljujući golovima Buljubašića, Macana i Vukičevića rezultat je izjednačen i u završnu četvrtinu ušlo se sa 6:6.

U četvrtoj četvrtini Hrvati su odigrali briljantno i potpuno slomili protivnika. Bijač je bio neslavadiva prepreka za Crnogorce, a s druge strane Garcia, Joković i Bušlje punili su mrežu Lazovića za velikih +3 (9:6) četiri minute prije kraj, piše Tportal.hr.

U završnici utakmice Crna Gora se pokušala vratiti u susret, ali nije uspjela i Hrvatskoj je pripala pobjeda rezultatom 9:7.

U polufinalu hrvatski vaterpolisti će igrati protiv Srbije koja je svladala Mađarsku rezultatom 8:5, u četvrtak s početkom u 20:30.