Balotelli i suigrači srušili PSG – Monaco nadomak titule prvaka

Senzacija Ligue 1, momčad Nice, dobila je PSG s 3:1 i time dodatno udaljila Parižane od titule prvaka! Naime, na ovaj način Monaco je zadržao 3 boda prednosti, ali i uz utakmicu manje u odnosu na Parižane i na dobrom je putu da prekine njihovu četverogodišnju dominaciju u francuskom klupskom nogometu.

Dodatni problem za PSG je i taj što mu se Nica dodatno približila, pa mu je upitno i osvajanje drugoga mjesta.

Mario Balotelli zabio je za 1:0 u 26. minuti odličnim, snažnim i preciznim udarcem ljevicom s ruba kaznenoga prostora kojim je naciljao donji desni kut Trappova gola.

Ricardo Pereira u 48. minuti još ljepše “buši” gol PSG-a, kada pogađa također s ruba kaznenoga prostora, ali poluvisoko i s desne strane, u lijevi, suprotni kut.

Marquinhos je u 64. minuti smanjio na 2:1, ali je crvenim kartonom Thiagu Motti u 90. minuti zbog gruboga prekršaja na Paulu Balysseu bio kraj nadanjima PSG-a da će se dramatično vratiti jer nakon toga je Anastasios Donis zabio za 3:1.

Gosti potom potpuno gube živce i sportski duh, pa je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade isključen i Angel Di Maria zbog prekršaja na Arnaudu Souquetu.