Bale iz penala spasio Wales

SAD i Wales remizirali su rezultatom 1:1 u utakmici prvog kola skupine B. Pogodak je za Amerikance postigao Timothy Weah u 36. minuti, dok je za Wales jedini strijelac bio Gareth Bale, koji je zabio iz penala u 82. minuti.

Amerikanci su puno bolje krenuli u utakmicu. Momčad Gregga Berhaltera pokazala je da ima kvalitetne igrače u sredini terena te da su iznimno opasni na krilima. Timothy Weah i Christian Pulisic stvarali najviše problema Velšanima.

Weah je u desetoj minuti pobjegao po desnoj strani i centrirao. Velški stoper Rodon je preusmjerio loptu prema svom golu, no, srećom po njega, pogodio je ravno u svog vratara Hennesseya.

Wales je stajao u bloku i branio se, dok su Amerikanci dominirali posjedom te presingom svojim protivnicima onemogućili lagane izlaske s loptom. Bolju igru Amerikanaca okrunio je Weah u 36. minuti, kad je zabio na asistenciju Pulisica.

SAD je iskoristio visoki izlazak Walesa. Sargent je spustio loptu za Pulisica, koji je protrčao kroz sredinu velške polovice te proigrao Weaha, koji je ušao iza leđa protivničke obrane te neometan pogodio za 1:0. Tim je rezultatom završilo prvo poluvrijeme.

U drugom dijelu je velški izbornik uveo 196 centimetara visokog Kiefera Moorea i Velšani su postali puno opasniji. U 65. minuti prvi puta pucaju po golu, a američki vratar je obranio šut Daviesa, da bi potom nakon udarca s kuta Moore glavom gađao iznad grede.

U 80. minuti katarski sudac pokazuje na bijelu točku nakon što je Zimmerman srušio Balea. Nekad najskuplji igrač svijeta sam je izveo udarac s bijele točke te donio svojoj momčadi bod.

Engleska ostaje prva u skupini s tri boda, Wales i SAD dijele drugo mjesto s bodom, a zadnji je Iran.