Azijsko prvenstvo: Australija u osmini finala

Nogometaši Australije, branitelji naslova prvaka Azije, osigurali su prolazak u osminu finala ovogodišnjeg Azijskog prvenstva koje se održava u Ujedinjenim Arapskim Emiratima svladavši u posljednjem, trećem kolu skupine B Siriju s 3:2 (1:1).

U zanimljivom susretu u kojemu je objema reprezentacijama trebala pobjeda za osiguranje prolaska Australija je vodila 1:0 i 2:1 golovima Mabila (41) i Ikonomidisa (54), ali Sirija se uspijevala vraćati preko Khiribina (43) i Al Somaha (80-11m), da bi pobjedu i drugo mjesto u skupini Australiji osigurao Rogić (90+3) u sudačkoj nadoknadi, prenosi HRT.

Australija je natjecanje u skupini okončala na drugom mjestu sa šest bodova dok je Sirija s jednim osvojenim bodom završila natjecanje kao posljednja u skupini.

U drugoj utakmici trećeg kola Jordan i Palestina su igrali 0:0, pa je Jordan potvrdio prvo mjesto u skupini B sa sedam bodova, dok je Palestina s dva boda završila na trećem mjestu i još uvijek se može plasirati među najboljih 16, ali ovisi o raspletima u skupinama C, D, E i F.

REZULTATI:

Australija – Sirija 3-2 (Mabil 41, Ikonomidis 54, Rogić 90+3 / Khribin 43, Al Somah 80-11m)
Palestina – Jordan 0-0