Austrija izbacila Španjolsku s Eura, evo što to znači za Hrvatsku

Austrija je remizirala sa Španjolskom (33:33) u susretu trećeg kola grupe B na Europskom prvenstvu u Njemačkoj.

Momčad Aloša Pajoviča tako se plasirala u drugi krug EP izbacivši jednog od favorita postavši jednim od ugodnijih iznenađenja ovog prvenstva.

Najefikasniji kod Španjolaca bio je Gomez Abello sa osam pogodaka, dok je vratar Gonzalo Perez de Vargas imao čak deset obrana, ali ni to nije pomoglo europskim viceprvacima.

Austrija je u prvom poluvremenu imala i tri gola prednosti, uz to što je Alex Dujšebajev dobio crveni karton u 28. minuti. Pokušavali su Španjolci slomiti protivnika, a u nekoliko navrata u nastavku imali su gol prednosti, pa i u 58. minuti, ali je Janko Božović devet sekundi prije kraja zabio za senzacionalan remi.

Zbog pobjede Austrijanaca, Hrvatska ne prenosi dva boda u idući krug, nego samo jedan, a ne prenosi ni gol razliku +10, nego nula, jer se računaju samo bodovi s reprezentacijom koja je prošla dalje.