Augsburg produbio krizu Borussije Dortmund

Nogometaši Augsburga pobijedili su rezultatom 2:1 vodeću momčad njemačkoga nogometnog prvenstva Borussiju iz Dortmunda u prvom susretu 24. kola Bundeslige.

Gostima je presudio njihov bivši igrač Ji Dong-wonu, koji je zabio oba gola u 24. i 68. minuti.

Borussia je do kraja utakmice uspjela nadoknaditi jedan gol zaostatka, a strijelac za konačnih 2:1 bio je Paco Alcacer u 81. minuti.

Borussia je u zadnjih mjesec dana upala u rezultatsku krizu i u pet je posljednjih kola upisala samo jednu pobjedu te se velika prednost na vrhu ljestvice istopila.

Deset kola do kraja momčad iz Dortmunda ima 54 boda, samo tri više od drugog Bayerna koji je može dostići već dana u slučaju gostujuće pobjede na gostovanju kod Borussije iz Moenchengladbacha.