ATP Newport: Karlović poražen s 15 dvostrukih pogrešaka

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se uspio probiti u četvrtfinale ATP turnira u američkom Newportu, koji se igra na travnatoj podlozi, nakon što ga je u srijedu u 2. kolu pobijedio Izraelac Dudi Sela sa 7-6 (6), 6-7 (4), 6-2 nakon jednog sata i 55 minuta igre.

Karlović je u prvom setu propustio set-loptu pri vodstvu 5-4, što je bila njegova druga prilika za ‘break’. No, odluka je pala u ‘tie-breaku’ u kojem je Karlović poveo 3-1, a imao je i vodstvo 5-4 uz dva servisa. Nakon dvostruke pogreške došao je do druge set-lopte, ali je Izraelac nanizao tri poena i osvojio prvu dionicu meča.

Karlović je u drugom setu najavio mogući preokret kakav je napravio i u prvom kolu protiv Australca De Minaura. Naime, dvaput je vraćao ‘break’ zaostatka, a u novom ‘tie-breaku’ je od 0-3 došao do 6-3 i dva poena poslije izborio treći set.

Nažalost, 39-godišnji Zagrepčanin je u trećem setu još dvaput izgubio servis i oprostio se od turnira na kojem je 2016. godine bio pobjednik, a 2014. i 2015. gubio u finalu.

Karlović je protiv Sele zabio 18 aseva, ali je imao čak 15 dvostrukih pogrešaka, što ga je u konačnici koštalo poraza, jer je na drugom servisu osvojio svega 16 od 46 poena.