Atletico uzeo bod Barceloni i udaljio je od borbe za naslov, Messijev 700. pogodak u karijeri

Barcelona i Atletico Madrid odigrali su 2:2 u derbiju 32. kola španjolske Primere. Susret su obilježila čak tri dosuđena kaznena udarca, dva za Atletico, te 700. pogodak u karijeri Lionela Messija.

Ovim rezultatom Real Madrid ima priliku pobjeći na četiri boda prednosti ispred Barcelone i konačno osvojiti naslov prvaka Španjolske, piše Gol.hr.

Barcelona je povela u 11. minuti, kad je Messi ubacio iz kuta, a lopta pogodila na prvoj vratnici Diega Costu, promijenila smjer i prevarila Jana Oblaka. Samo osam minuta poslije Atletico je izjednačio iz kaznenog udarca, ali tek iz drugog pokušaja.

Naime, Ter Stegen je obranio udarac Diega Coste, ali je intervencijom VAR-a određeno ponavljanje udarca, jer je Barcelonin vratar za nekoliko centimetara svojom desnom nogom bio ispred gol-crte u trenutku udarca. Kod ponovljenog udarca Costa je prepustio mjesto izvođača Saulu Niguezu koji je bio precizan.

Barcelona je do novog vodstva došla u 50. minuti, kad je dosuđen kazneni udarac za domaću momčad. Messi je “panenkom” prevario Oblaka i postigao svoj 700. pogodak u karijeri, igrajući za Barcelonu i Argentinu.

Atletico je i drugi put izjednačio iz kaznenog udarca u 62. minuti. Kao u prvom poluvremenu izborio ga je Carasco kojeg je nehotice srušio Semedo. Ter Stegen je pročitao udarac Saula, ali lopta mu je izmigoljila ispod ruke i završila u mreži.

Ivan Rakitić bio je u početnoj postavi Barcelone i igrao je do 63. minute, kad ga je zamijenio Sergi Roberto.

Barcelona je remijem ostala na drugom mjestu sa 70 bodova, jednim manje od vodećeg Real Madrida koji tek mora odigrati utakmicu 33. kola. Atletico Madrid je na trećem mjestu sa 59 bodova.

U 33. kolu su nogometaši Seville svladali domaći Leganes s 3:0. Dvostruki strijelac za Andalužane bio je Oliver Torres (23, 35), a za 3:0 je pogodio Munir El Haddadi u 82. minuti.

Sevilla je sa 57 bodova učvrstila svoju četvrtu poziciju. Leganes je ostao na 25 bodova i pet kola prije kraja prvenstva gotovo samo ga još teorija može spasiti od pada među drugoligaše.

U prvoj utakmici Mallorca je kao domaćin nadigrala Celtu Vigo s uvjerljivih 5:1, a hrvatski napadač Ante Budimir bio je dvostruki strijelac za pobjedničku momčad.