Atletico nakon produžetaka ispao od trećeligaša u Kupu kralja

Kompletirana je osmina finala španjolskog Kupa kralja, a današnji susreti donijeli su dodatna iznenađenja i prilično neočekivane ishode..

Nakon jučerašnjih problema Barcelone i Athletic Bilbaoa, danas su se također nastavile muke po klubovima iz La Lige. Vidjeli smo poneko iznenađenje koje bi moglo donijeti uzbudljivu završnicu Kupa kralja. Ponovno će ždrijeb biti poludirigiran te će niželigaški klubovi moći igrati samo s onima iz La Lige, a domaćini će biti niželigaši.

Jasno, s obzirom na to da ima daleko više prvoligaša, neki će morati igrati međusobno pa je moguće da vidimo i El Clasico. Ipak, sve će biti poznato na današnjem ždrijebu u 13 sati.

Tamo sigurno neće biti Atletico Madrida koji je šokantno ispao od trećeligaša Leonese. Postava Atletica bila je doista šarena, ali svejedno dovoljna da se pobijedi niželigaška momčad. Gosti su dominirali, imali prilika, ali poveli su tek u 62. minuti kada je zabio Angel Correa.

Ipak, nisu uspjeli finiširati. U 83. minuti Julen Castaneda uspio je izjednačiti i domaći su se uspjeli obraniti do kraja regularnog dijela. Ne samo to, već su u produžecima stigli do pobjede, prenosi Sportnet.rtl.hr.

U 108. minuti Sergio Benito iskoristio je sjajnu priliku i zatresao mrežu za konačnih 2:1.