Arsenal tek u završnici slomio otpor Stokea

Arsenal je daleko teže od konačnog rezultata došao do pobjede jer je otpor Stokea, koji se grčevito bori za ostanak, slomljen tek u 75. minuti i to iz nepostojećeg kaznenog udarca kojeg je realizirao Aubameyang.

Gabonac je na 2-0 povećao u 86. minuti, a tri minute kasnije Lacazette je iz novoga kaznenog udarca postigao konačnih 3-0. To je ujedno bila i prva premierligaška utakmica Arsenala da je u istom dvoboju realizirao dva jedanaesterca nakon 2012. godine, prenosi Gol.hr.

Arsenal je šesti s pet bodova manje od petoplasiranog Chelsea i pet više od sedmoplasiranog Burnleya, a ovo je momčadi Arsenea Wengera četvrta uzastopna pobjeda u svim natjecanjima.

Stoke je ostao predzadnji s 27 bodova, tri manje od mjesta koje garantira spas.