Arsenal se u golijadi protiv Liverpoola vratio na vrh

Nogometaši Arsenala vratili su se na vrh ljestvice engleskog prvenstva 3-2 (2-1) domaćom pobjedom protiv Liverpoola u derbiju 9. kola.

Arsenal je poveo golom Martinellija već u 1. minuti susreta, Nunez je u 34. uspio poravnati, samo da bi Saka u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena uklizao na drugoj vratnici na dodavanje Martinellija i vratio prednost na stranu “Topnika”.

Firmino je u 53. minuti preciznim udarcem sa 15-ak metara izjednačio na 2-2, ali Arsenal je i treći put stigao do vodstva koje je na kraju i zadržao nakon što je Saka u 76. minuti realizirao kazneni udarac kojega je skrivio Thiago Alcanara koji je neoprezno startao na Gabriela Jesusa.

Vodeći Arsenal sada ima 24 boda, jedan više od drugog Manchester Cityja, dok je Liverpool ostao u srdini ljestvice, 10. sa 10 bodova i utakmicom manje.