Arsenal pobijedio u Dortmundu, Barcelona uvjerljiva protiv Milana

U derbiju večeri  Lige prvaka Arsenal je u Dortmundu pobijedio europskog doprvaka Borussiju 0:1, načinivši velik korak prema plasmanu u osminu finala, koju su večeras izborili Barcelona i Atletico Madrid.

Tri boda londonskim topnicima donio je Aaron Ramsey u 62. minuti utakmice. U drugom dvoboju iz F skupine Napoli je daleko teže nego što se očekivalo pobijedio Marseille 3:2. Gosti su poveli golom Ayewa u 10. minuti, međutim Napoli je vrlo brzo okrenuo rezultat. U 22. minuti sjajnim pogotkom s 20-tak metara je izjednačio Inler, a dvije minute kasnije Higuain je doveo talijanski sastav u vodstvo. OM je izjednačio u 64. minuti golom Thauvina, ali iznenađenje je spriječio Higuain u 75. minuti svojim drugim golom na utakmici.

Na ljestvici vode Arsenal i Napoli s po devet bodova, Borussija ima šest bodova na trećem mjestu, dok je OM na začelju bez bodova.

Derbi je odigran i u skupini H na Camp Nou gdje je u sudaru bivših europskih prvaka Barcelona pobijedila Milan 3:1. Barca je povela 2:0 golovima Messija (30-11m) i Busquetsa (40), a tračak nade Rossonerima je donio autogol Piquea u posljednjim trenucima prvog dijela. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika razriješio je Messi golom u 83. minuti za konačnih 3:1.

U drugom susretu iz skupine Ajax je u Amsterdamu pobijedio Celtic 1:0 golom Schonea u 75. minuti.

Barca je večerašnjom pobjedom osigurala plasman u osminu finala. Trenutačno vodi s 10 bodova, Milan ima pet bodova, Ajax je treći s četiri boda, dok Celtic na začelju skupine ima tri boda.

U skupina E Chelsea je na Stamford Bridgeu bez suviše stresa porazio Schalke 3:0 golovima Eto’oa (31, 54) i Ba (83). U drugom susretu Basel i Steaua su remizirali 1:1. Steaua je povela golom Piovaccarija u 17. minuti, a izjednačio je Sio u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Bluesi vode na ljestvici sa devet bodova, Schalke ima šest, Basel pet, a Steaua dva boda.

U Skupini G Atletico je u Madridu bez većih problema pobijedio bečku Austriju 4:0 i osigurao prolaz i prvo mjesto u skupini. Golove u četvrtoj uzastopnoj pobjedi španjolskog sastava postigli su Miranda (11), Raul Garcia (25), Filipe Luis (45) i Diego Costa (82). Costa je sedam minuta prije postignutog gola promašio kazneni udarac.

U prvom dvoboju iz ove skupine Zenit i Porto su u St Peterburgu odigrali 1:1. Gosti su poveli golom Lucha Gonzaleza u 23. minuti, a pet minuta kasnije izjednačio je Hulk. U nastavku susreta bilo je još mnogo prilika na obje strane no mreže su mirovale. Najbolju priliku zapucao je Hulk, koji je u 52. minuti promašio jedanaesterac.

Na ljestvici vodi Atletico s 12 bodova, Zenit je drugi s pet bodova, Porto na trećem mjestu ima bod manje, a na začelju je bečka Austrija s jednim bodom.

Rezultati utakmica četvrtog kola Lige prvaka:

Skupina E

Basel – Steaua Bukurešt 1-1 (Giovanni Sio 90+1 / Piovaccari 17)
Chelsea – Schalke 3-0 (Eto’o 31, 54, Demba Ba 83)

Poredak:
1. Chelsea 4 3 0 1 11:2 9
2. Schalke 4 2 0 2 4:6 6
3. Basel 4 1 2 1 4:4 5
4. Steaua 4 0 2 2 2:9 2

Skupina F

Borussia Dortmund – Arsenal 0-1 (Ramsey 62)
Napoli – Marseille 3-2 (Inler 22, Higuaín 24, 75/ Ayew 10, Thauvin 64)

Poredak:
1. Arsenal 4 3 0 1 6:3 9
2. Napoli 4 3 0 1 7:6 9
3. Borussia Dortmund 4 2 0 2 6:4 6
4. Marseille 4 0 0 4 4:10 0

Skupina G

Atletico Madrid – Austria Beč 4-0 (Miranda 11, Raúl García 25, Filipe Luis 45, Diego Costa 82)
Zenit – Porto 1-1 (Hulk 28 / Lucho Gonzalez 23)