Arsenal nakon preokreta pobijedio Liverpool i skočio na deveto mjesto

Vrlo sretno i vrlo spretno su igrači Arsenala došli do domaće pobjede protiv prvaka Liverpoola. Novopečeni prvak je poveo na Emiratesu te je nizao paljbu sa svih strana, ali je Arsenal zabio dva gola iz dvije prave šanse te je slavio s 2:1.

U prvom dijelu smo vidjeli sve pogotke, a u drugom smo vidjeli opsadu domaćeg gola i herojstva Emiliana Martineza koji je odolijevao svim udarcima i napadima te je spašavao tri boda svoje ekipe.

Počelo je vatrometom pred golom domaćina jer u 13. minuti Roberto Firmino gađa stativu, a u 20. minuti Liverpool vodi. Firmino je na lijevoj strani u prostor poslao Andyja Robertsona koji šalje povratnu na šest metara gdje je Sadio Mane koji zabija za 1:0.

No u 32. minuti obrana Liverpoola poklanja gol i izjednačenje Arsenalu. Ono što inače radi obrana Topnika, sad je učinio Virgil van Dijk koji je komplicirao i puno driblao, a onda šalje lošu povratnu loptu koji siječe Lacazette i zabija za 1:1.

U 44. minuti nova fatalna greška uspavane obrane. Alisson je jako loše ispucao i to je opet iskoristio sjajni Francuz. Lacazette je ovaj put presječenu loptu dodao u 16 metara gdje je bio Reiss Nelson koji pogađa lijevi kut za preokret.

Liverpool se naglo uozbiljio na poluvremenu pa su se pred Martinezovim golov redale prilike, uglavnom Mohameda Salaha i Sadia Manea. Probao je Willock u 90. riješiti stvar za Arsenal, ali je gađao kraj gola, a posljednju priliku za izjednačenje Martinez skida Alexander-Arnoldu, piše Sportnet.