Arsenal nakon penal-drame u četvrtfinalu, Barcelona opet kobna za Napoli

Nogometaši Arsenala plasirali su se nakon dramatične borbe na svom Emirates stadionu u četvrtfinale Lige prvaka, s ukupnih 5-3 nakon jedanaesteraca klub iz Londona je izbacio Porto.

Uvodnih 90 minuta završilo je s 1-0 za Arsenal čime je poništena istovjetna pobjeda Porta na Dragao stadionu u prvom susretu. Jedini strijelac u Londonu bio je belgijski nogometaš Leandro Trossard u 41. minuti.

Nakon što nije bilo golova ni u produžecima odluka je pala u izvođenju jedanaesteraca gdje je na kraju Arsenal slavio s ukupnih 5-3. Svi su izvođači Arsenala bili precizni, pogađali su Odegaard, Havertz, Saka i Rice. Za Porto su mirni i precizni bili Pepe Aquino i Grujić, ali je Wendell pogodio vratnicu, dok je udarac Galena obranio David Raya za veliko Arsenalovo slavlje.

Nogometaši Barcelone prošli su u četvrtfinale Lige prvaka, a to su ostvarili pobijedivši Napoli s 3-1 (2-1) na Olimpijskom stadionu u Barceloni te s ukupnih 4-2 nadigrali još uvijek aktualnog prvaka Italije.

Vodeći pogodak za Barcelonu postigao je Fermin Lopez u 15. minuti. Samo dvije minute poslije Joao Cancelo je u mrežu pospremio loptu koja se odbila od vratnice nakon udarca Raphinhe te tako donio domaćoj momčadi dva gola prednosti. Napoli je uspio smanjiti zaostatak u 30. minuti, a strijelac je bio Kosovar Amir Rrahmani. Za konačnih 3-1 i potvrdu plasmana Barcelone u četvrtfinale strijelac je bio Robert Lewandowski u 83. minuti.

Tako je Barcelona po treći put u posljednjih pet godina stala na put Napoliju u nokaut fazi Lige prvaka.

Prošlog tjedna četvrtfinale Lige prvaka su izborili Paris St. Germain, Bayern, madridski Real i Manchester City. Ovog utorka među osam su se plasirali Barcelona i Arsenal, dok se u srijedu igraju posljednji uzvrati osmine finala.

U Dortmundu će igrati Borussia i PSV nakon 1-1 u prvom ogledu u Eindhovenu, dok u Madridu igraju Atletico i Inter. Najbolja talijanska momčad u ovom trenutku slavila je pred svojim navijačima 1-0 u prvom dvoboju.