Arsenal na krilima paklenog dvojca upisao pobjedu protiv novog prvoligaša

Topnici su slavili s 3:2 kod novog prvoligaša Cardiffa u sklopu 4. kola engleske Premierlige, a za ta tri boda morali su se jako dobro pomučiti.

Nogometaši Arsenala upisali su prvu pobjedu u gostima ove sezone i drugu uzastopnu nakon dva uvodna poraza na otvaranju nove kapanje.

Arsenal je poveo već u 12. minuti preko Mustafija i imao je nekoliko dobrih prilika nakon toga za povećanje vodstva. Kazna za promašene prilike stigla je u drugoj minuti sudačkog dodatna u prvom poluvremenu, kada je Camarasa zabio nakon što je Xhaka prodao jednu loptu na svojoj polovici.

U 62. minuti Aubameyang je postigao prvi pogodak u novoj sezoni za Arsenal, no samo osam minuta kasnije Ward je ponovno vratio Cardiff u igru. Pogodak koji je slomio domaćina postigao je Lacazette u 81. minuti, nakon kratkog dodavanja Torreire u prostor, piše Gol.hr.

Arsenal se pobjedom probio u gornji dom prvenstvene ljestvice i sada je deveti sa šest bodova. Cardiff je ostao 16. s dva osvojena boda, ali je za razliku od prva tri kola zabio pogodak svom suparniku.