Arsenal bolji od Seville, Manchester United upisao prvu pobjedu

U skupini B Arsenal je u gostima pobijedio Sevillu 2:1 čime je došao do druge pobjede.

Odličan je bio Brazilac Gabriel Jesus koji je prvo na sjajan način započeo kontranapad u nadoknadi prvog dijela kojeg je golom za 1:0 zaključio njegov sunarodnjak Martinelli. Potom je u 53. Gabriel Jesus izveo kratki dribling i potom majstorski pogodio suprotni kut iz vrlo teške situacije za 2:0.

Sevilla je smanjila u 58. minuti kada je iz kornera asistirao hrvatski nogometaš Ivan Rakitić, a glavom je za 1:2 pogodio Nemanja Gudelj. To je bilo sve što su Andalužani uspjeli napraviti čime su ostali na dva boda. Rakitić je odigrao cijeli susret za domaćina.

U drugom susretu Lens i PSV su remizirali 1:1. Vrlo lijepi pogodak zabio je Bakayoko u 54. minuti za vodstvo gostiju iz Eindhovena, ali je deset minuta kasnije izjednačio Wahi. Na vrhu ljestvice skupine B je Arsenal sa šest bodova. Lens ima pet, a po dva Sevilla i PSV, javlja Hina.

Kopenhagen promašio penal na Old Traffordu u 95. minuti

U skupini A Manchester United je na svom Old Traffordu, uz puno mučenja, pobijedio FC Kopenhagen 1:0. Manchester United je od pete minute mogao biti u minusu, ali ga je spasio okvir vrata nakon udarca Dioga Goncalvesa.

U skoro pa ravnopravnoj igri, jer su Danci znali biti vrlo opasni u napadačkim izletima, domaćin je nekako ugurao loptu u suparničku mrežu u 72. minuti, a glavom je iz blizine pogodio Harry Maguire. Sve je bilo spremno za novi šok u 96. minuti jer je dosuđen jedanaesterac za goste, ali je United spasio vratar Onana koji je odlično obranio udarac Larssona s bijele točke. Upisao je tako Manchester United premijernu pobjedu sezone u Ligi prvaka.

Ranije tijekom utorka u ovoj skupini A je Bayern ostvario novu, treću pobjedu. S 3:1 je pobijedio Galatasaray u Istanbulu.

Prvi Bayern ima devet bodova. Galatasaray ima četiri, Manchester United tri, a danski FC Kopenhagen jedan bod, javlja Hina.

Benfica i dalje čeka na pogodak: Musa zabio, VAR poništio

Na rub ispadanja već je sada došla Benfica koja je izgubila treću utakmicu u skupini D i ne samo to, već portugalski prvak nije postigao pogodak tijekom 270 minuta. Ovaj put je Real Sociedad kao gost slavio na Luz stadionu s 1:0.

Benfica je u ranoj fazi susreta postigla pogodak, strijelac je bio hrvatski reprezentativac Petar Musa, ali je slavlje domaćina zaustavio VAR i zaleđe. Utakmica je odlučena u 63. minuti kada je jedini strijelac bio Brais Mendez što mu je bio već treći gol ove sezone u Ligi prvaka. Musa je zamijenjen kod Benfice na poluvremenu.

U toj je skupini ranije Inter u Milanu pobijedio austrijskog prvaka Red Bull Salzburg 2:1.

Na ljestvici su se odvojili Inter i Real Sociedad sa sedam bodova. RB Salzburg ima tri, a Benfica nula, javlja Hina.