Arminia u sjajnom susretu remizirala s Bayernom

Iznenađenje u Münchenu. Očekivala se lagana pobjeda Bayerna protiv skromne Arminije, ali gosti iz Bielefelda uzimaju bod, a mogli su i tri…

Arminia je u dva navrata imala dva gola prednosti u Münchenu i stvarala je Bayernu velike probleme. No Bavarci su puno kvalitetniji, već u 70. minuti bili su na 3:3, ali u zadnjih 20 minuta Arminia je izdržala silan nalet i uzela taj bod.

Očekivala se pobjeda Bayerna, ipak je kvalitetnija momčad, aktualni prvak i lider na ljestvici dok je Arminia u borbi za opstanak. No gosti su se postavili hrabro, znali su iskoristiti prilike, ali nisu zadržali prednost.

Iako je Bayern odmah pritisnuo, Arminia je povela u devetoj minuti. Vlap je pobjegao Süleu i Hernandezu, izborio se za prostor za udarac i poslao je loptu u mrežu.

Bayern je nastavio nizati (polu)prilike, ali nije konkretno zaprijetio i došao do pogotka pa je još jednom kažnjen. U 37. minuti Vlap je ubacio iz kornera, a sam je ostao Pieper u kaznenom prostoru i zabio za 2:0.

Koliko su u Arminiji i sami bili šokirani ovim vodstvom, poklazala je proslava pogotka Piepera koji se uhvatio za glavu u nevjerici, piše Sportnet.hr.

Drugo poluvrijeme počelo je burno. Robert Lewandowski je u 49. minuti lijepo primio loptu na prsa i onda iz voleja opalio za 2:1, ali 55 sekundi kasnije Gebauer ponovno odvodi Arminiju na dva gola prednosti.

Bayern nije odustajao i ubrzo je smanjio na 3:2 golom Tolissoa koji iz drugog plana ulazi na ubačaj Sanea.

Dalo je to krila Bayernu koji u 70. minuti poravnava preko Alphonsea Daviesa, do kraja susreta imao je niz prilika, ali rezultat se više nije mijenjao. Ostalo je 3:3.