Antalya: Široki opet slavio – Ivanković srušio kazahstanski Atyrau

Jure Ivanković

I u drugoj pripremnoj utakmici odigranoj u turskoj Antalyji Široki Brijeg je slavio pobjedu. Nakon jučerašnjega minimalnog trijumfa nad kineskim prvoligašem Changchua Yataijem, ”Plavo-bijeli” su u ponedjeljak također s 1:0 svladali devetoplasiranu momčad kazahstanskog prvenstva Atyrau.

Strijelac jedinog zgoditka bio je Jure Ivanković u 30. minuti iz kaznenog udarca dosuđenog nakon prekršaja nad Buhačem. Sudac je pritom isključio jednog igrača Kazahstanaca, no dogovorom klubova omogućena je zamjena kod Atyraua pa se do kraja igralo u punim sastavima.

Inače, Kazahstanci su nešto bolje otvorili utakmicu i do vodstva Širokog Brijega imali su dvije dobre situacije, međutim Luka Bilobrk na vratima Širokog bio je na visini zadatka. Atyrau je do izjednačenja mogao doći u 59. minuti, ali odlični Bilobrk se još jednom pokazao kao nepremostiva prepreka i sačuvao mrežu Širokog.

Wagner, Kresinger i Tai u igru su ušli tek petnaestak minuta prije kraja, a upravo su prva dvojica u 84. minuti imala veliku prigodu za povećanje vodstva ”Plavo-bijelih”. Wagner se sam izborio za odličnu poziciju, obrana Atyraua u posljednji je trenutak ipak uspjela blokirati njegov udarac, a Kresinger odbijanac nije uspio pospremiti u mrežu.

Sljedeću utakmicu Široki Brijeg igra u četvrtak protiv slovačke Dunajske Strede.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk, Karačić, D.Džidić (70. Brekalo), I. Džidić (45. Kožul), Barišić (45. Zakarić), Landeka (75. Tai), Plazonić (75. Wagner), Pehar (70. Kožulj), Lončar (65. Ćorić), Ivanković (65. Peko), Buhač (75. Kresinger).