Anđelo Kvesić ostao bez bronce

Širokobriješki karatist Anđelo Kvesić izgubio je dvoboj za brončanu medalju na turniru Svjetske karate lige u Fujairahu, gradu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

U borbi za treće mjesto u teškoj kategoriji (+84 kg) izgubio je od Roba Timmermansa, predstavnika Curacaa s 3-2.

Zanimljivo, tog istog natjecatelja svladao je u subotnjem prvom dijelu natjecanja, pobijedivši ga u prvom nastupu s 2-0.

U nastavku je bio bolji od Indijca Sudhira Sehrawata i Čeha Ondreja Bosaka s istim rezultatom. Nadivisio je i Izraelca Ahamda Abu Basala 5-0, a u polufinalu izgubio od Egipćanina Tahe Mahmouda 7-0.

Premda je bila prijavljena i Lucija Lesjak, Anđelo Kvesić u konačnici je bio jedini hrvatski predstavnik na turniru Svjetske lige u Fujairahu, na kojem su ukupno sudjelovala 342 karatista iz 55 zemalja, javila je Hina.