Ajax slavio na gostovanju 13:0

U šestom kolu nizozemskog prvenstva Ajax je na gostovanju pobijedio Venlo s čak 13:0. Ovog su tjedna nogometaši Ajaxa poraženi od Liverpoola u Ligi prvaka 1:0, ali sada su svoj “bijes” iskalili na trenutačno desetoj momčadi prvenstva.

Prvi gol postigao je Ekkelenkamp u 13. minuti, a do kraja poluvremena zabijali su još Traore (17, 32) i Tadić (44). U 52. minuti Kum u domaćim redovima dobiva crveni karton i “kola” domaćih kreću potpuno nizbrdo. U drugom dijelu redom su zabijali Traore (54), Antony (55), Ekkelenkamp (57), Blind (59), Traore (65), Huntelaar (74/11m), Huntelaar (76), Martinez (78) i Traore (87).

Gosti su imali čak 45 udarca, od čega 23 u okvir. Ajax nakon šest kola ima 15 bodova i trenutačno je na vrhu. Do ovog susreta najveća pobjeda Ajaxa bila je protiv Vitessea 12:1 davne 1972. godine.