ABA liga: Zvezda stopostotna i nakon Budućnosti

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Budućnost 86:72 (23:11, 23:29, 17:23, 23:9) u derbiju 13. kola ABA lige.

Prvih 20 minuta igre prošlo je u dominaciji domaćih košarkaša koji su na odmor otišli sa 6 koševa prednosti (46:40).

Budućnost je furiozno otvorila treću dionicu. Podgoričani su prvo izbrisali prednost domaćih, da bi dvije minuta prije kraja četvrtine pobjegli na plus 8 (55:63).

Međutim, nakon serije Budućnosti, uslijedila je Zvezdin odgovor. Crveno-bijeli rade seriju 21:2 i rješavaju utakmicu koja je završila konačnim rezultatom 86:72.

Stratos Perperoglou s 23 poena bio je prvi strijelac kod domaćih, dok je u redovima Budućnosti Norris Gene Cole II ubacio 18 poena.

Za Zvezdu je ovo bila 13. pobjeda u isto toliko susreta. Cedevita je druga s 9 pobjeda i 4 poraza, dok su Budućnost i Mega na omjeru 8-5.

Za ABA ligaše nema odmora u novoj godini. Već u petak igraju se tri utakmice 14. kola, a sastaju se: Krka – Crvena zvezda, Cibona – FMP i Zadar – Olimpija. U subotu igraju Partizan – Mornar i Mega Bemax – Cedevita, dok je posljednji susret kola Budućnost – Igokea na programu u nedjelju.