Španjolska je prvi finalist Svjetskog prvenstva

Nogometna reprezentacija Španjolske nadigrala je Francusku u Dallasu s 2:0 u prvom polufinalnom susretu Svjetskog prvenstva.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo uzbuđenja ni velikih prilika. Kazneni udarac za Španjolsku dosuđen je u 20. minuti susreta kada je Digne krenuo izbiti loptu u svojem šesnaesteru, ali je u tom trenutku natrčao Yamal i glavni sudac Barton pokazao je na bijelu točku. Mikel Oyarzabal bio je precizan za 1:o vodstvo Španjolske.

Francuska je najbolju priliku imala preko Kyliana Mbappea, no odličnom reakcijom istaknuo se vratar Unai Simon. Španjolci su u nekoliko navrata zaprijetili preko Olma, Ruiza i Porra, ali bez promjene rezultata. Dodatni problem za Francusku predstavljala je ozljeda Williama Salibe, koji je u 30. minuti morao napustiti travnjak.

Španjolska je bolje ušla i u drugo poluvrijeme, a na novi pogodak gledatelji nisu morali dugo čekati. Fantastična akcija Španjolske završila je drugim pogotkom u 58. minuti. Olmo je, iako ga je Upamecano srušio nakon duplog pasa s Porrom, uspio odigrati završno dodavanje, a Porro je izašao sam pred Maignana i rutinski pogodio za 2:0 te svoj drugi pogodak na turniru. Tri minute kasnije precizan je bio i Yamal, ali taj pogodak je poništen zbog zaleđa.

Nakon drugog primljenog pogotka Francuska je krenula na sve ili ništa, a na terenu se tražio Mbappe.  Odličnu priliku imali su Francuzi u 81. minuti kada je Simon je još jednom odlično reagirao i presjekao loptu prije Mbappéa, no potom je pogriješio glavom i praktički asistirao Doueu. Iako je imao praznu mrežu pred sobom, francuski napadač nije odmah pucao, pa se španjolski vratar uspio vratiti i obraniti njegov pokušaj.

Do kraja susreta nije bilo više pogodaka tako da je Španjolska postala prvi finalist ovog Svjetskog prvenstva.

(www.jabuka.tv | Foto: X)





1 komentar

Komentiraj: