Plaže u Sydneyu, uključujući svjetski poznatu plažu Bondi, više su puta zatvarane u protekla četiri dana nakon niza viđenja morskih pasa kod najvećeg grada Australije, priopćile su vlasti u petak.
Spasioci i dronovi ponovno su u petak ujutro uočili morske pse u blizini plaža Tamarama i Bronte u istočnim predgrađima Sydneya, prema platformi SharkSmart vlade Novog Južnog Walesa.
Kupačima je zabranjen ulazak u more, dok su vlasti nastavile pratiti stanje.
Snimke iz aplikacije Drone Shark pokazale su nešto što je nalikovalo velikoj bijeloj psini u blizini plaže Bondi, popularnog odredišta za surfere i međunarodne turiste.
For the third day in a row, swimmers have been ordered out of the water at Bondi Beach after a drone spotted what is believed to be a great white shark patrolling the north end of the beach.
Tamarama, Bronte and Maroubra were among the eastern suburbs beaches also impacted by… pic.twitter.com/FonVcw3RNR
— 10 News Sydney (@10NewsSyd) June 25, 2026
Navodno su na tom području uočene i druge potencijalno opasne vrste morskih pasa.
U četvrtak je surferima putem zvučnika naređeno da napuste more nakon što je u blizini uočen morski pas.
Pojačana upozorenja dolaze dva tjedna nakon ozbiljnog napada morskog psa na obližnjoj plaži Coogee, gdje je 35-godišnja žena zadobila ozljede opasne po život te joj je amputirana ruka.
Njezino se stanje od tada poboljšalo, a članovi obitelji kažu da više nije životno ugrožena te da je budna i reagira, izvještava Sydney Morning Herald.
(Fena | Foto: Pexels)

