Veliko ulaganje u Dom zdravlja Ljubuški: Stigla nova oprema vrijedna više od 40.000 KM

Javna ustanova Dom zdravlja Ljubuški značajno je unaprijedila rad Odjela oftalmologije nabavom novih medicinskih uređaja vrijednih više od 40.000 KM s uključenim PDV-om.

Nabava je realizirana sukladno potrebama koje je iskazao voditelj Odjela oftalmologije kroz Plan i program rada za 2026. godinu.

Nakon provedenog postupka javne nabave, za najpovoljnijeg ponuđača odabrana je tvrtka MES d.o.o. iz Zenice, koja je ovoga tjedna isporučila tri nova uređaja: biomikroskop (špalt-lampu), ručni tonometar i keratorefraktometar.

Riječ je o suvremenoj opremi koja će omogućiti kvalitetnije dijagnostičke preglede i učinkovitiji rad medicinskog osoblja, a samim time i bolju zdravstvenu uslugu za pacijente.

Iz Doma zdravlja Ljubuški ističu kako je riječ o nastavku modernizacije oftalmološke opreme: Nakon što je u projektu Interreg RISE-UP prošle godine nabavljena nova moderna visus ploča, nabavom ovih uređaja značajno smo modernizirali medicinsku opremu na Odjelu, koja je bila stara nekoliko desetaka godina, te na taj način omogućili bolju kvalitetu naših usluga.

Sredstva za ovu investiciju osigurana su kroz Financijski plan Zavoda za zdravstveno osiguranje Županije Zapadnohercegovačke, u okviru kapitalnih ulaganja, prenosi Radioljubuski.ba.

Uprava Doma zdravlja Ljubuški zahvalila je Zavodu za zdravstveno osiguranje ŽZH na potpori u realizaciji projekta, izrazivši nadu u nastavak uspješne suradnje i budućih ulaganja u zdravstveni sustav.

Nabavom nove opreme Odjel oftalmologije Doma zdravlja Ljubuški dobio je suvremene uvjete za rad, čime će se dodatno unaprijediti kvaliteta zdravstvene skrbi.

(www.jabuka.tv | Foto: Dom zdravlja Ljubuški / Radio Ljubuški)





3 komentara

    • Ah, takav je ravnatelj DZ Ljubuski. Pusta falisanja. A međuljudski odnosi katastrofa… Nitko ni skim. Sve radi njega.

  • Zaista lijepo….i pohvalno.
    ali
    Sve je to nečiji narod (pre)platio… a pitanje je tko zna raditi s tom apraturom… uzalud aparati kad nema ljudi koji ih znaju (i hoće) koristiti. Gdje su nam razni UZV – i opet nema tko raditi na tim aparatima…da ih i imamo… Ljudi od struke nam nedostaje. Uzalud vam skupi uređaji.

Komentiraj: