Fra Mario Berišić otvoreno govorio o borbi s depresijom, mladima i zamkama virtualnoga svijeta

Fra Mario Berišić, svećenik Hrvatske kapucinske provincije svetog Leopolda Bogdana Mandića, trenutno na službi u Župi Gospe Lurdske u Rijeci, gostovao je u posljednjoj epizodi  Ad Deum Podcasta. U otvorenom razgovoru fra Mario je govorio o izazovima suvremene vjere, odnosu mladih prema Crkvi te o vlastitim životnim borbama.

Razgovor prati važne aktualne duhovne i društvene teme, kao i crtice iz njegova duhovnog poziva – fra Mario je posvjedočio kako su se liječnici zalagali  da njegova majka abortira zbog komplikacija u trudnoći, ali je po Gospinom zagovoru spašen.

Ona je dala jedan zavjet Gospi: ako ga ostaviš na životu, ja ću ti ga dati da ti služi za cijeli život.

Osim životne priče govorili su i od drugim važnim temama:

  • Odnos mladih i Crkve: što mladi danas traže i žele te kako odgovoriti na sve prisutniju sintagmu “Bog da – Crkva ne”;
  • Virtualni svijet i nova evangelizacija: koje mogućnosti donosi digitalno doba, ali i koje se opasnosti u njemu kriju?

Biti prisutan, biti za nekoga – to je iskustvo Crkve. Mladi ulaze u opasnost da traže prisutnost osobe kroz taj virtualni svijet.

  • Vjera i emocije: problem sve češćega svođenja vjerskog života isključivo na osjećaje i trenutna iskustva.

Krist nikada nije krajnost, ustvrdio je fra Mario.

  • Mentalno zdravlje i duhovnost: Fra Mario otvoreno dijeli svoje osobno iskustvo borbe s depresijom, prisilnim mislima i napadima panike

Cijelo gostovanje fra Marija pogledajte u videu ispod.

(www.jabuka.tv | Foto: snimka zaslona)





Komentiraj: