Fra Mario Berišić, svećenik Hrvatske kapucinske provincije svetog Leopolda Bogdana Mandića, trenutno na službi u Župi Gospe Lurdske u Rijeci, gostovao je u posljednjoj epizodi Ad Deum Podcasta. U otvorenom razgovoru fra Mario je govorio o izazovima suvremene vjere, odnosu mladih prema Crkvi te o vlastitim životnim borbama.
Razgovor prati važne aktualne duhovne i društvene teme, kao i crtice iz njegova duhovnog poziva – fra Mario je posvjedočio kako su se liječnici zalagali da njegova majka abortira zbog komplikacija u trudnoći, ali je po Gospinom zagovoru spašen.
Ona je dala jedan zavjet Gospi: ako ga ostaviš na životu, ja ću ti ga dati da ti služi za cijeli život.
Osim životne priče govorili su i od drugim važnim temama:
- Odnos mladih i Crkve: što mladi danas traže i žele te kako odgovoriti na sve prisutniju sintagmu “Bog da – Crkva ne”;
- Virtualni svijet i nova evangelizacija: koje mogućnosti donosi digitalno doba, ali i koje se opasnosti u njemu kriju?
Biti prisutan, biti za nekoga – to je iskustvo Crkve. Mladi ulaze u opasnost da traže prisutnost osobe kroz taj virtualni svijet.
- Vjera i emocije: problem sve češćega svođenja vjerskog života isključivo na osjećaje i trenutna iskustva.
Krist nikada nije krajnost, ustvrdio je fra Mario.
- Mentalno zdravlje i duhovnost: Fra Mario otvoreno dijeli svoje osobno iskustvo borbe s depresijom, prisilnim mislima i napadima panike
Cijelo gostovanje fra Marija pogledajte u videu ispod.
(www.jabuka.tv | Foto: snimka zaslona)

