Promet putem fiskalnih uređaja u Federaciji BiH u travnju je zabilježio rast od 245 milijuna maraka u odnosu na isti mjesec prošle godine, pokazuju najnoviji podaci Porezne uprave FBiH.
Najveći promet ostvaren je u općini Ilidža, gdje je iznosio 520.798.498 maraka. Ilidža već duže vrijeme drži vodeću poziciju u Federaciji, a odmah iza nje slijedi Novi Grad Sarajevo s prometom od 511.108.330 maraka.
Među prvih deset lokalnih zajednica s najvećim prometom, uz velike ekonomske centre poput Sarajeva, Tuzle i Mostara, pozicionirale su se i znatno manje općine, što potvrđuje visoku razinu njihove gospodarske aktivnosti.
Tešanj i Široki Brijeg u vrhu gospodarske aktivnosti
Visokom razinom prometa ističu se Tešanj i Široki Brijeg.
Tešanj se nalazi na sedmom mjestu s ostvarenih 330.714.561 maraka prometa, čime je nadmašio i Novo Sarajevo koje je zabilježilo 262.094.655 maraka. Široki Brijeg zauzima deseto mjesto na ljestvici s prometom od 184.898.704 maraka.
Porezna uprava FBiH evidentirala je sljedeće rezultate za preostale gradove u vrhu ljestvice:
- Mostar: 380.796.344 KM
- Sarajevo Centar: 358.940.623 KM
- Tuzla: 348.974.833 KM
- Zenica: 334.308.253 KM
- Visoko: 191.276.339 KM
Općina Centar Sarajevo zabilježila je najveći broj instaliranih fiskalnih uređaja. Na dan 30. travnja ove godine na području ove općine bilo je aktivno ukupno 7.304 uređaja.
(www.jabuka.tv)


Diži kredite i kupuj aute i robu. Kredite niko ne vidi i neprospavane noci oce li se kredit moc vratiti. Auto i robu skupu vide svi. Sve dam samo da ljudi do koji mi nije stalo i kojim nije stalo do mene misle da sam uspjesan i bogat. Sirokobrijeska sirotinja misli da je auto i roba s logom bogatstvo. E tugo moja siromasna. Wellcome to Siroki Brijeg.
Mujo pun gorčine, naporan si. Nađi si život van ovog portala.
Nisam mujo HDZ lizoguzu, bogami s Pecare odmah iza stadiona zivim. Ona ulica druga po redu di je namex.
Imaš muslimanski mentalni sklop i potrebu da širiš svoju depresivnu shizofrenu dijagnozu na ovom portalu, znači mujo si.
Za 20:03,naravno talibani znaju za Pecaru ,ali Bogom se kleti javni mogu samo muslimančine,a kod nas toga nema šako islamskog jada ,ali zanimljivo lik buvjej prvi komentira bilo što vezano za grad ili sport u Širokom ,ali prljav , negativan,odvratan ,prljavi taliban ,ma. goni se u svoju saharu nakarado
Kod nas su sve vjernici, katolici, hrvati. Nema kupljenih diploma na fakultetu, nema zaposljavanja preko veze, nema korupcije i namjestanja natjecaja. U nas su svi ljudi dobri i posteni. Nitko ne bi ukrao ni da ga puskom prislile. Je li tako?
22:29, muslimanu, botiraš svoj jad i bijedu jer si bolesno ljubomoran na bogate općine u ŽZH. Na tvoj žalost, ŽZH ima pozitivan prirodni priraštaj, bogati smo, svaki Hrvat Z. Hercegovine ima 200 kvadrata životnog prostora u prosjeku, trošimo po glavi najviše u Federaciji, imamo najjači sport s najviše titula u Federaciji i prema MUP-u smo najsigurnija županija u Federaciji. Ti bi na silu da smo jadni kao tvoji muslimani, ali nismo, uspješni smo i sretni.
22:16 Ti si stvarno mentalno ogranicen da to vec prelazi u mentalnu bolest..Na svaku ironiju jer to nije ni kritika odgovaraas s mujo talibanu i sl iako znas da to s mujma veze nema. A da si hdz uvlakac – jesi.
22:33, mujo ironija, nađi si život.
Koliko se Širokom Brijegu ili Županiji Zapadnohercegovačkoj vrati novca od te potrošnje preko uplate neizravnog poreza koji vlada FBiH raspoređuje u županijske proračune? Ni 20% jer se novac ne raspoređuje koliko uplatiš na jedinstveni račun, već se novac od neizravnog poreza raspoređuje po broju stanovnika. ŽZH može fiskalizirati 10 milijardi prometa ili 0 prometa godišnje, uplatiti milijardu ili 0 neizravnog poreza, u svoj ŽZH proračun od vlade FBiH će u raspodjeli uvijek dobiti 3,9% novca od prikupljenog neizravnog poreza jer je to ŽZH udio u stanovništvu. Da imamo normalne stranke u Županiji, tražile bi na ustavnom sudu rušenje ovakvog nakaradnog poreznog uređenje gdje se novac od neizravnog poreza dijeli koliko imaš stanovništva prema lažnom popisu stanovnika iz 2013., a ne koliko doprinosiš uplati na jedinstveni račun.
Nevazno koliko se novca pokupi ili vrati jer HDZ pokrade sve, i čavle sa križa bi ukrali
ŽZH je Županija sa najvećom gospodarskom aktivnosti po glavi u Federaciji, a u isto vrijeme s najjadnijim proračunom (195 mil. – po glavi 2.437 KM) u FBiH jer od vlade FBiH dobiva (cca 100 mil. KM)
Npr. Hercegbosanska županija sa najjadnijim gospodarstvom u FBiH i 5 puta manjom uplatom neizravnog poreza na jedinstveni račun od ŽZH-a, ima po glavi jači proračun (155 mil. KM – po glavi 3.875 KM) jer od vlade FBiH na konto 80k popisanog stanovništva 2013. i pondera 1.1 dobiva 100 mil. KM u svoj HBŽ proračun. Inače, u realnosti HBŽ ima 40k ljudi.
Uglavnom, ako se negdje krade, to je Hercegbosanska županija koja je najsiromašnija, a tamošnja Vukadin, HRS i 1990-ka politika preko napuhanog i parazitskog HBŽ proračuna troše po glavi 3.875 KM što je za 1.400 KM po glavi više od ŽZH-a, a rezultati te velike potrošnje su nikakvi jer je HBŽ po svim ekonomskim i demografskim parametrima iz godine u godinu u još gorem stanju.
22:29 ti stvarno to i vjerujes?? To je HDZ statistika. Da je tako u stvarnosti ne bi ljudi selili i bježali
22:50 muslimanu, ima FIA ba portal, odeš tamo i provjeriš ekonomsku aktivnost svake općine. Uostalom, to znaš i sam kao muslimanska bauštela u Širokom. Tisuće vas dolazi raditi u Zapadnu Hercegovinu. Vi muslimani stojite ispred njemačke ambasade jer su bosanske općine teški jad, a Hrvati se vraćaju u Zapadnu Hercegovinu i troše najviše po glavi i još moramo hraniti vam muslimane po bosni jer se novac od naše potrošnje raspoređuje po broju stanovnika, a ne koliko doprinosimo uplati.
Bolje ti je da se novi popis ni ne pravi. Tek bi onda vidio koliko je HDZ protjerao ljudi iz ZZH.
22:27, zna se jako dobro koliko ima stanovništva po broju zdravstvenih osiguranika i osobnama. Ima nas 80k u ŽZH koliko i 2013. ŽZH je demografski jedina stabilna županija u Federaciji bez gubitka stanovništva i uz povećanu vitalnost zbog rasta nataliteta. Muslimanski kantoni se boje popisa stanovnika jer je USK popisao 280k ljudi, a ima 165k zdravstvenih osiguranika, Tuzlanski kanton popisao 450k ljudi, a ima 370k zdravstvenih osiguranika. Kod Hrvata je HBŽ popisao 80k ljudi, a ima 40k realno ljudi. Uglavnom, nebitan mi je broj ljudi jer tražim da se novac od potrošnje rasporedi koliko tko uplati, a ne da USK s manjom uplatom neizravnog poreza od ŽZH-a dobiva u USK proračun 280 mil. KM od neizravnog poreza, dok ŽZH dobiva samo 100 mil. jer ŽZH ima 3,9% udjela u stanovništvu, a USK 12% udjela u stanovništvu FBiH, pa zato dobivaju više iako manje doprinose uplati, ma totalno nonsens. ŽZH mora hraniti bosanske kantone.
22:51 sam si sebi odgovorio; sa 80k na realnih 40k, ti si neki HDZ clan i sendvičar
23:08, ŽZH ima firme sa 7 milijardi maraka prihoda u 2025., hoćeš reći da nas ima 40k u ŽZH i da imamo ekonomsku aktivnost od 175.000 KM po glavi? Svaka čast onda HDZ-u. Vi muslimani u Bosni imate firme koje jedva dostižu 25.000 KM aktivnosti po glavi.
20.55,
Evo ga opet.
Čovik je upravu , da ti ne kažu jadooo moraš se borit svakako 🙈🤷♀️👋🏼
Aluminij u vlasti zidova, Elektroprivreda u vlasti federacije, Eronet u vlasti federacije, Hercegovinalijek opet bosnjaci federacije, Ataco drže ruski atlantic group/nijaz skenderovic i braca musa, Axpo BH d.o.o vkasnik švicarska, JP Autoceste FBiH vlasnik federacija, Sveucilisna bolnica vlasnik federacija – bolnica posluje u minusu, Arodrom mostar vlasnik federacija i grad mostar- također posluje u minusu, …
U Mostaru je 75% firmi povezano s hrvatskim vlasništvom prema financijskim izvještajima, a 25% s muslimanima. Hrvati vladaju i dominiraju Mostarom, bez brige budi.
23:09 to nije točno. Top 5 tvrtki iz MO je u vlasništvu vlade federacije jedna u vlasništvu kabirija
Za 21:46 i 21:50 sve isti bolesnik kao prvi komentar ,teško je balydžanu svariti da je Široki moćan Grad ,a ima i tzv naših projugosa kojima nije drago da se u Širokom dobro živi ,dobro radi i dobro rađa,partizanima je Široki trn u oku
Da, mocan je po firmama i broju zapislenih..Isto tako istina je da je prlljav, zapusten, promet katastrofa i zarestao u siblje i travu koje nitko ne odrzava. Vatrogasci neki dan cistili prostor trznice!!?? Jel to njihov posao? Naravno da nije! A ciji je??
i opet nemože se promet riješiti
22.57.
Promet se lako riješi,pustiti glavnu dvosmjernu ulicu u oba pravca i podignuti onih nešto parkiranih auta na jednoj traci.
Ruglo neviđeno.
Upravo sam prolazio iz.Mostara prema Posusju.Ziva ti boga sta je ovo..sat vremena od Sjemenarne do Feala..pokusao i gore kroz grad jos teze.A vi bi mogli barem s pratrima dogovot druge termine za sprovode a ne od 15 do 17 sati ako ste uopce normalni.I hitna je zapela u tom sranju od prometa.Nemate se vi cim pohvaliti jer me ne intetesira koliko je zaradio nemi profiter nego kako proci kroz tu vukojebinu.