Polaganjem vijenaca kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima započelo je obilježavanje 35. obljetnice zaustavljanja tenkova JNA te Dana branitelja Mostara i Širokog Brijega.
Obilježavanju su nazočili predsjednik Hrvatskoga narodnog sabora Bosne i Hercegovine Dragan Čović, zastupnica u Zastupničkom domu Parlamentarne skupštine BiH Darijana Filipović, zamjenik ministra obrane BiH Slaven Galić, izaslanik potpredsjednika Vlade Republike Hrvatske i ministra obrane Ivana Anušića, državni tajnik Tomislav Galić, ministar pravde u Vladi FBiH Vedran Škobić, predstavnici udruga proisteklih iz Domovinskoga rata te predstavnici javnog i političkog života.

Trodnevna blokada prometnice, u kojoj su nenaoružani ljudi i prepriječeni kamioni zaustavili tenkovsku kolonu bivše JNA, ostala je upisana kao jedan od ključnih trenutaka otpora hrvatskoga naroda u Hercegovini. Događaji iz Pologa pokazali su odlučnost tadašnjih stanovnika Mostara, Širokog Brijega, Gruda, Posušja, Čitluka, Ljubuškog i Čapljine da se suprotstave vojnoj sili i obrane pravo na slobodu, sigurnost i opstanak na svome prostoru.

Zajedništvo je uvijek bilo na iskušenjima, ali sam siguran da ono što imamo nitko neće razgraditi. Ponosni smo na ono što je učinjeno, ali na isti način moramo vrednovati naš život u Bosni i Hercegovini u kontekstu svih današnjih događanja, europskih integracija i svih drugih ambicija koje imamo – rekao je Čović i dodao: Ovo je naša domovina i ne odričemo se nijednog pedlja.

Dragan Čović
Naglasio je i kako oni koji danas vode politiku u ime hrvatskoga naroda imaju posebnu odgovornost prema žrtvi branitelja i budućim generacijama.
Mi smo ovdje suveren narod, imamo svoj integritet i žrtva naših branitelja obvezuje nas da do kraja osiguramo potpunu ustavnu jednakopravnost hrvatskog naroda s druga dva naroda u BiH – poručio je predsjednik HNS-a BiH.
Žrtvama rata u Pologu odana je počast polaganjem vijenaca i molitvom kod spomen-obilježja.
Događaj je okupio brojne predstavnike institucija, zakonodavne i izvršne vlasti, braniteljskih udruga te lokalne samouprave, koji su zajednički istaknuli važnost očuvanja sjećanja na Domovinski rat i podrške braniteljskoj populaciji.
Široki Brijeg: Obilježen Dan hrvatskih branitelja i 35. obljetnica zaustavljanja tenkova JNA
(www.jabuka.tv)


















Pa on je bio njihov tada pa je sada došao da obilje svoje iz armije i da im oda zahvalnost
Odakle ovog jugovica na obljetnici
Vecina ovih nema veze sa ovim dogadjajom
ta nema srama
Prije par godina bio sam jednom u Pologu na ovakvoj obljetnici jer sam kao istinski Branitelj iz borbenog sektora od početka do kraja Domovinskog rata bio službeno pozvan.No, kad sam vidio mnoge koji s Domovinskim ratom nemaju ništa a jedan od njih je i ovaj “vječni dobročinitelj” dr.Dragan Čović i mnogi drugi ja više ne mogu dolaziti na ovakve obljetnice.Jednostavno osjetim nagon za povraćanjem mučninu u stomaku i lupanje srca a pesnice mi se stegnu u ljutnji.Neka mi Bog oprosti ali ja više ne mogu ovdje u Polog dolaziti nikada a ni na druga mjesta stradavanja istinskih hrvatskih Branitelja dok god na njih dolaze ovakvi kao Čović i njemu slični.
Bog i Hrvati!
ZDS!
Nema tu pomoći. Što prije prihvatiš našu tužnu stvarnost, bolje će ti biti. Ljutnja najviše šteti tvom zdravlju. Pouzdaj se u Boga, koračaju ponosno i spavaj snom pravednika
Za Anonimno – iznad:
Jes’ to ti, Sejdo Komšiću? Gdje ti je Bakir Izmetbegović?
Davno si se to odrekao svega…ja sam tu stajao kad je trebalo…a vi ste davno mene uništili..a sad uništavate moju djecu i unuke…sram Vas bilo
Čović je veliki hrvat, katolik i domoljub. Samo njegova je zasluga što je goloruk izišao u Pologu i stao pred tenkove. Rekao je: you shall not pass. I tako je i bilo. Hvala Dragane za sve što radiš za nas hrvate i hdzeovce.
Hvala svim ovih herojima sa slika zbog svog doprinosa na zaustavljanju tenkova. Vasa hrabrost tada = nasa domovina sada. Hvala vam svima sa slika na nesebicnosti. Nek vas stranka i drzava nekad nagrade za vasu zrtvu, zasluzili ste.
Zna se tko je bio u Pologu i na Balinovcu, a tko je bio servisirao avione koji su tukli po HR.
UJDI predsjednik i mlada dama iskoristavaju jos jednu godisnjicu za politicku kampanju. Nista im nije sveto.
Jbt pa ima li obraza i truna.
Čović je pametno odabrao Polog za ovu izjavu — simbolično mjesto otpora 1992. godine, gdje su Hrvati i Bošnjaci skupa zaustavili tenkove JNA. Ali politička retorika “ne odričemo se ni pedlja” je potrošena — ono što ljudi u Hercegovini stvarno trebaju jeste razvoj, posao, infrastruktura. Mostar i okolina su godinama ostali bez ozbiljnih projekata. Riječi su jednostavne, rezultati su ono što broji.
Koji muslimani, o čemu pričaš?
Koja 92?
pajdo, tenkove smo zaustavili 7.5.1991.g. I nikakvih muslimana u Pologu bilo nije.
Jedini musliman bio je alija izetbegović koji se spustio helikopterom, izravni sam svjedok događaja.
Stoji varta a nema naše zastave. Pa naravno, domovina hadezekonja je FBiH, kakva Hercegbosna, kakve priče. Zato je i zove domovinom jebem i njega i nju.
A čija bi trebala stajati?? Da kojim slučajem drzave koja nas smatra bosancima, za krivima sto se kamen odlomi u Omišu i padne na cestu, profiterima?
Odzvonilo je udbasima fuj dubrad komunisticka samo kradite
JNA je zgazila Polog a vi uporno pišete da su zaustavljeni u Pologu samo napišite u kojem djelu
Di je on bio polog šuplja retorika.Upitaj te Vladu Soljica
Da imaju obraza nebi došli nikako na obljetnicu pila komunističkih pacova
Pa sta si uradio za 25 godina da to promjenis osim sto si rekao cuvajte nam republiku srpsku
DI SI BIJA BIJA KAGD JE GRMILO KAD JE SJEVALO ?
Ja pročitala naslov “ovo je naša zemlja i ne odričemo se ni jednog “pfeniga” .
Nisam bila daleko od istine.
Čović je pravi hrvatski domoljub
STVARNO SMO MI JADNI ISTA PRICA 30 GODINA ONI PUNE DZEPOVE A OBICAN NAROD NEMOZE KRAJ SA KRAJEM SASTAVIT.MENI SE GADI OVO VISE GLEDAT I SLUSAT.
cuvajte republiku srpsku
Jednom rječju…UŽAS.
Pisi propalo.JNA je isla prema Plocnom.A ne prema Dalmaciji.😂😃😁😄
Moze li se napisati gdje je Dragan bio kad su zaustavljeni tenkovi, na cijoj strani? On ili je senilan ili beskrajno bezobrazan.
Čast izuzecima, ali većina ih je ovdje nitko i ništa. Posebno vladajući. O tempora o mores.
Ljudi ako nećete već izlaziti na sljedeće izbore jer vam je muka sviju, bar otiđite I službeno poništit listić. Samo ti djelom ćete napraviti razliku.
Dica mi nemaju stan ne znam imali u Čovića ijedan viška možda i nema jer su mu vile premale
Kad kaže “naša domovina” na koga točno misli?
Kada u zadnjih 34 godina je HVO ili HDZ, od po-četnika, pro-četnika i posrbice Cirilicara Covića (yudeze), podigao prijavu ili optužnicu protiv srbočetničkih JNA zločinaca i ubojica, koji su 1992 godine iz crnogorske Podgorice ubili raketama 6ero sirokobriježana civila avionskim ratnim zločinima protiv civila ???
https://mega-media.hr/feljton-jugoslavenski-nacionalisti-i-hdz-bih-12-procesuiranje-dragana-covica-za-ratni-zlocin-odmotalo-bi-klupko-pljacke-drzavne-imovine/
Kao najverni nevernik, antikrist komunist, u službi zlosavskih zločinaca ZZ smrdijanske cetnicke crne ruke KOSa unutar JNA, po zapovijedi smrdijanske SS sekte spc, draganče cirilanče covicu pripadaju sva odličja i žezla njegove otadzbine iza Drine, velereda Alipaše, velikog malog i srednjeg, i polusrednjeg, za obezbedenje i na ponos svoje drčulije, pristaša, rektalnih alpinista, uvlaciguza, beskičmenjaka, troličnih bezimenjaka i ogranicenih klimoglavaca prvog drugog3i trećeg reda i nereda.
Aferim Ciriličaru !
Da pitam druga Dragana…otkud je krenula 10-a motorizirana brigada JNA?
Iz vojarne u Mostaru!!!
U sklopu te vojarne je bio Soko Mostar na čelu tadašnjim direktorom drugom Draganom.
Zamislte sad ovog apsurda?!
Pod krinkom ” Ovo je naša domovina i ne odričemo se nijednog pedlja ” milioni maraka u vlastit dzep,a vi sirotinjo u njemacku.
Gori su ovi što dolaze a znaju da će on doći da se promovira za naredne izbore.
Dođe i ništa ne reče hoće li se mijenjati izborni hoće li biti treći entitet hrvatski kanal južna interkonekcija na čelu sa novom osnovanom tvrtkom iz Mostara i još kakvih noviteta iznenađena sad pred izbore.
Dragan predrag vilson stojan radoslav. Pa cija je ovo obljetnica?
Lopov do lopova sta je ovo
Pa šta bi trebali ti u 21 i22 po tvom da niko ne dođe. Pa glupane jedan ovo treba obilježavati i za 50 god kad više ne bude živi svjedoka. Po tvom ko nije bio ne treba da dolazi ne razmišljaš ispravno. Ovo što mnogi laju žugaju ma fuj ste ko je vama smeto doći koliko znam cijelo pučanstvo je pozvano.
Samo dva mjeseca kasnije od zaustavljanja JNA u Pologu … Organiziranje skupa 11. srpnja 1991. godine Saveza komunista – Pokret za Jugoslaviju, ispred robne kuće HIT u Mostaru, kojem je nazočilo više tisuća ljudi, jedan broj ekstremnih zagovornika obračuna s hrvatskim nacionalistima je danas u vodstvu HDZ BiH. Prepoznatljiv lider i organizator skupa bio je kapitalac iz sustava KOS-e, JNA Dragan Čović.
Kad smo mi bili u Pologu di je bio ovaj lik, pitam se zaista jesmo li mi budale i zašto smo ovo dopustili. Čovjek nas zajebava, koristi poziciju koju je prigrabio i smije nam se u lice. Još malo pa će na vlasti bit dulje nego njegov uzor Tito.
E baš smo jadan narod kad ovo sve prolazi.
Je li se NETKO sprda sa nama, sa braniteljima. Oni koji su tu za ručak i koji se moraju na silu smijati lažima neka nastave. Gospodo draga danas nam govore drže oni koji su bili uz JNA. Degutantno je ovo gledati i jako boli. Sto reci neka im Bog da onoliko koliko su u te Dane bili uz hrvatski narod.
Ovaj jugosloven sad u Pologu, a njegovi slali tenkove 91. godine….
Darijana I HDZ imaju moj I mojih ukućana glas na sledećim izborima
S tko nam kroji sudbinu. Bolje da nas nema. Za šta izginuše naši hrabri sinovi i domoljubi. Da nam Jugoslaveni i ratni profiteri, lopovi obilježavaju godišnjice . Ustaše nam sve sto smo imali da vrijedi. Jesmo jadni, prodamo se za par tisuća km. Gdje su udruge iz domovinskog rata neka se oglase tko je zaustavio kolonu JNA i tko je bio uz JNA. Ili progovorite ili gasite te lažne udruge. Jer ovo danas sto gledamo, slušamo , živimo nema veze sa istinom..
Nema potrebe da lazete da su mostarci i sirokbrijezani zaustavili tenkove kad ima video zapis da su sirokobrijezani na ulazu u svoju opcinu zaustavili 100 tenkova a mostarci su iduci dan zaustavili dip za grahom koji je isao za jna vojsku
Dragane upravu si, tvoja je i tih oko tebe. Naša nije jer se za to nismo borili. A vi dobro znate gdje ste bili u to vrijeme i na čijoj strani druže Dragane. Gledajući te face možda je bolje da su nas JNA i Srbi okupirali. Jer domaće Jude su gore od četnika i balija.!
M. Scott Peck u svojoj knjizi “Ljudi laži” (People of the Lie) definira zlo ne kroz teološku prizmu, već kroz psihologiju, opisujući ga kao specifičan oblik mentalne bolesti utemeljen na krajnjem narcizmu i izbjegavanju odgovornosti.Prema Pecku, zamke zla (ljude kojiji utjelovljuju zlo) možete prepoznati po sljedećim karakteristikama:Prikrivanje (Laž): Zli ljudi su stručnjaci za laži. Oni ne lažu samo drugima, već ponajviše sebi kako bi održali sliku o vlastitoj savršenosti.Izbjegavanje odgovornosti: Zla osoba nikada nije kriva. Za njihove neuspjehe ili loše postupke uvijek je odgovoran netko drugi. Oni se osjećaju kao žrtve, čak i kada su agresori
Ovo je zalosno, pa svi sve znamo i opet ovo pustamo i trpimo, do kada?
Ima li vas u tom HDZu da preuzme pravi domoljub hrvat, a ne ova jugoslavencina koja prodaje maglu ima 30 godina.
dao bog da smo tad, osim tenkovima, zaustavili prolaz i ostalim mostarcima.
Ne, prijatelju, ta JNA posrbica beogradskog pašaluka sa svojom SOKO smrdijanskom mafijom, dobiva već 45 godina naloge od zločinca Stanka Colaka iz Beograda, kako da skriveno iza Yudeze grba glumi hrvata, dok ih sustavno pljaćka, protjerava i ubija sa falsificiranim izborima i sudskim progonima.
On ne zeza.
On ubija i pljaćka sustavno Hrvate I katolicku crkvu.
Po nalogu svojih spc nalogodavaca u Beogradu.
Predivno je vidjeti ove ljude koji nam danas drže govor a koji su bili srcem i tijelom i mozgom uz JNA. Ovo je kad te NETKO je.. e u zdrav mozak nakon 35 GOD.
Kako vas 95% ima obraza doci danas tu i pricati o tom danu i tim vremenima? Imali ste priliku lopovi stari…sad ste dosli 😡😡😡Mrs jazavci u rupu…i povediti jazavcice sa sobom .Sad ce vam rodjendan velikog vidjd pa uzmite stafetu i u kolonu do Colaka u Bg.
Za 23.02 – zar mislis da ima netko u Hdz u tko je pravi domoljub i covjek??? Sve je to ološ i otpad ,nema tu pravog Hrvata ….
Ovaj napuvani s Lisa obogatio se enormno, a puna usta hrvatstva, pa i ja sam bio u ratu pa preživljavam nekako.
Malo tko je od ovih bio prvi dan ,blokade sada se trpaju vole tv kamere
Drugih dana mnogi su dolazili na ,izlet.
Bili smo na pregovorima u jednoj kući ispod ,sa polit vrhom, o propuštanju kolone,Šušak poruči ,,kak im nestane goriva stat će,, Odluke su bile teške.
Slušali se Kljujića i Alije Ale nezna da laže itd.Danas se tu paradira,lp.
Sve se mora ponovo održati jer branitelj Šantić nije stigao iz disendorfa a bez takvih koji su u njemackoj branili nas i sada primaju za to crkavicu kao braniteljski dodatak ,proslava nije uspijela!