Nogometaši Zrinjskog slavili su na domaćem terenu u prvoj finalnoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine protiv Veleža rezultatom 1:0. Jedini pogodak na susretu u 37. minuti zabio je Nemanja Bilbija.
Mostarski derbi ponudio je očekivano tvrdu utakmicu uz tek ponešto prilika, a jedinu je iskoristio kapetan Zrinjskog te tako donio pobjedu svojoj momčadi u prvom ogledu u borbi za trofej.
Uzvratni susret igra se za tjedan dana na Stadionu Rođeni kada će biti dodijeljeni pehar i medalje za momčad koja osvoji Kup BiH.
Tekstualni prijenos uživo možete pratiti na portalu Jabuka.tv:
- KRAJ
- 90′ – Igrat će se tri minute nadoknade.
- 90′ – Odlično je Ćavar ubacio iz kornera, Dujmović je pokušao glavom, ali odlazi lopta pored gola.
- 88′ – Žuti karton za Dogana.
- 87′ – Nema uzbuđenja pred vratarima u drugom poluvremenu susreta u Mostaru.
- 84′ – Nova izmjena kod gostiju: Spahića mijenja Dogan.
- 82′ – Izmjena kod Veleža: Milak je izašao iz igre, na terenu je Mešić.
- 77′ – Izmjena kod Zrinjskog: Ivančić mijenja Đuraseka.
- 76′ – Iskre su na terenu, požutjeli su i Milak i Mamić.
- 72′ – Žuti karton za Barišića.
- 64′ – Primorana izmjena i kod Zrinjskog: Ćuže ne može nastaviti susret, Abramović ga mijenja.
- 57′ -Izmjena kod Zrinjskog: izlaze Mikić i Ilić, u igri su Ćavar i Šakota.
- 56′– Pokušao je Šarić, dobra obrana Karačića.
- 51′ – Izmjena kod Veleža: Pidro ne može nastaviti, Šturm ga mijenja.
- 46′ – Izmjene kod Veleža: Salčina i Duranovića zamijenili su Nukić i Đurić.
- 46′ – Izmjena kod Zrinjskog: u igri je Savić umjesto Lagumdžije.
- POLUVRIJEME
- 45′ – Igrat će se dvije minute nadoknade.
- 45′ – Žuti karton za Đuraseka zbog prekršaja nad Šarićem.
- 42′ – Đurasek je s bolnom grimasom ostao ležati na terenu, Milak mu je stao na ruku.
- 37′ – GOOOL! 1:0! Nemanja Bilbija pogađa za vodstvo Zrinjskog nakon odličnog ubačaja Ćuže!
- 36′ – Dobra intervencija Šerbečića ispred Ćuže, ostaje 0:0.
- 35′ – Bez uzbuđenja zasad na susretu.
- 25′ – Pokušaj Bilbije odlazi visoko preko gola.
- 21′ – Pobjegao je Milak obrani Zrinjskog i uputio udarac, ali brani to Karačić.
- 18′ – Šarić se našao u dobroj poziciji, ali ne uspijeva lijepo prihvatiti loptu.
- 12′ – Slobodan udarac za Zrinjski izveo je Mamić, ali nije uspio pronaći suigrača u sredini.
- 9′ – Ubačaj Salčina, ali nije Spahić uspio stići do te lopte.
- 5′ – Ćuže je pokušao proći po lijevoj strani, ali blokirao je to Babić.
- 1′ – Počeo je susret u Mostaru.
Početne postave:
HŠK Zrinjski: Karačić, Memija, Barišić, Dujmović, Mamić, Đurasek, Lagumdžija, Ćuže, Ilić, Mikić, Bilbija.
FK Velež: Karić, Duranović, Šerbečić, Hrkać, Pidro, Babić, Abdullah, Milak, Salčin, Šarić, Spahić.
(www.jabuka.tv)


































































































Šta se brukaju sa himnom što je ikako intoniraju dok se ne dogovore kakva treba da bude i da je po volji sva tri naroda.
Ovo nije nogomet. To je nekakvo trkaljanje s loptom. Pola igraca ne zna trcati a kaoli igrati pravi nogomet
Ultrasi zar im je za četvrtinu tribine trebalo dvije godine.Smješno.
Zato kažu da će H. P. financirati tribinu
Gazi Zrinja konvertite
Pogledaj moći i tribine.Velež napravio ljepoticu od stadiona za onoliko vremena kao oni ovih nekoliko basamaka.
što im to vrijedi kad ne osvajanju trofeje?
Nek si ti zadovoljan sa svijim bratskim klubom
Velež 1 trenutno gubi od Veleža 2 ,isti je to bućkuriš ,mentalni Yugosi jedni i drugi,prvi malo pozelenili,a drugi pocrvenili
Upravu Zrinjskog čine hrvatski rodoljubi
dobra ova “hrvatski rodoljubi”….skoro ko “srpski domoljubi”…
Seri seri golube bijeli
Jao ljepote i himne.Porucili su im sta mislimo mi svi .Pozz sa Sirokog
Jeli vas 100.Normalan čovik ne omalovažava ničiju himnu.Odrasti pa komentiraj
Na kojem jeziku pivaju nekakvu himnu koju ne priznaju dva naroda od tri eto koliko je poštuju
Ali država postoji i nadživit će vas, a paradržava osuđena za UZP i nestala.
Nijedno država nije nadživjela narod, pa neće ni ova. Tako je od kada je svijeta.
Drzava kao BiH..da. Ništa protiv dapače.
Ali država u kojoj političko ozračje i uređenje omogućava preglasavanje,omogućava samo jednim status žrtve, omogućava sprečavanje i postivanje konstutivnosti….i tako dalje
Ta nikada nećemo voljeti i to će se kad tad promijeniti ili će se raspasti. To je jasno svakomu. Jasno i razvidno.
Odrađeno sa 50% snage ,nije potreba vise protiv pijacara 😁
Bravo Zrinja,Široki je uz vas zgazite gubu!!
Moglo je ovo biti i 1-2 al dobro je izgurano
Samo naprijed i dignite taj trofej u INAT Poturicama u njihovom ” domu”
Mi smo poturčeni koliko i vi pokatoličeni jer su Rimokatolici ognjem i mačem ovdje zavladali puno prije Turaka nakon što su uništavali bogumile koji su napredna civilizacija, ispred vremena i bliži su bili islamu i budizmu nego kršćanstvu.
Svaka čast gospodi Šulenti i Lasiću kakav su stroj izgradili.
Kada nam ne budete birali predstavnike u vladi i politici uopće te budemo imaki kanal na HR jeziku, mozemo se pričati o drzavi…do tada ništa. Naša jeste, ali ju ovakvu uređebu ne volimo!
To je istina logika po kojoj su Srbi pričali da su ih Hrvati i Bošnjaci preglasavali.
Komšić je izabran po pravilima koje je Hrvatska (Tuđman) potpisala u Daytonu.
Nije. Lažeš.
A i da jeste, pitam te jeki to u redu? Ispravno? Moralno?
A ajo je u redu, kazeš, pa evo te pitam zasto i kako Komšić nikada nije kao ” izabrani od hrvata” potegao vitalni nacionalni interes????
Bosnjaci su u zadnjih 12 godina pisegnuli za njim dvatesetak puta.
Nije jer ne moze. Nije IZABRAN OD KONSTUTIVNOG HRVATSKOG NARODA!
Monty Python država
Sponzori Zrinjskog reklamiraju ulaznice za utakmicu Kanada – BiH (a ne Hrvatska – Engleska) a navijači skandiraju protiv BiH više nego što navijaju za svoj klub.
Vi sa istočne strane niste za nogomet nego samo za pljačku turista jedino zanimanje koje znate
Dokle god nas drzava bude gledala kao plijen ili procenat…biti će ovako!
Ùžas od tekme,ode sat i po života bezveze
Gazi poturčene
Bravo Ibro.Dobro je to bilo.Oni su igrački jaĉi i nemože se više.Vi ste pokazali da ste za ove ekipe ispod 4 mjesta Bayern.Željo će sigurno pojačat za idyću sezonu i smjenit će trenera.Oni su sigurno medju 4 za iducu sezonu i Velež će teško iduću sezonu medju 4.Jedino da borac padne a to je tesko ocekivat.Ostali 5 ekipa protiv ovi prvj 5 mogu do bodova samo po nalogu kladionica.
Vratiti lokalne lige,ovo više nema smisla igrati niti gledati….
za18:34
toje odraz hrvaske kulture
psuju drzavu u kojoj zive kojojsu rodeni
samo ostro svece to doc na naplatu svese zapisiva 🤔
Hersone, povijesno zabilježeno je osvajanje Bosne od strane Turaka, agresija, genocid, brutalno ponašanje od strane Osmanskog carstva prema narodu u ovim krajevima. To što ti okrećeš povijest je dokaz tvoje netrpeljivosti prema Kršćanima, a kad se dotičeš Bogumila, to možeš samo pretpostaviti na koji su način prelazili na Kršćansku vjeroispovjest, jer nema zabilješki o tome. Islam je vjera u jednog Boga i mi Kršćani smo s njom bliski, ali način na koji se ona širila za vrijeme Osmanlija na ovom području je čista agresija, i to je činjenica. Prošlo je mnogo vremena, pa je teško vraćati se na to, no sve ove kule, mostovi, stare čaršije su spomenik jednom agresoru koji je unazadio ove krajeve i kojeg trebamo vječito spominjati kao jedno veliko zlo.
za20:45 zapa
tose kod vas dešava pljačkate u medugoeju turiste kolikoje turista misteriozno ubijeno
vuljaga 21:57
nisi ti hrvat tisi bosnjak svismo mi bosnjaci u bih nije nacija vjera pozdrav bosnjak🙋♂️