Mateo Lučić predstavio BiH na prestižnom Montenegro Future Festivalu

Trostruki viceprvak BiH u eFootballu Mateo Lučić predstavljao je Bosnu i Hercegovinu na ovogodišnjem Montenegro Future Festivalu, održanom od 24. do 26. travnja u Baru.

Lučić je kroz zahtjevne kvalifikacije izborio nastup među najboljima u konkurenciji više od 120 igrača iz Europe i šire, kao najbolje plasirani igrač iz Bosne i Hercegovine.

Riječ je o jednom od najvećih regionalnih događaja koji objedinjuje gaming, esport, tehnologiju i digitalnu ekonomiju, a koji iz godine u godinu okuplja sve veći broj sudionika iz cijelog svijeta. Tako su prisutnost ove godine uzeli profesionalni igrači i timovi, kao i predstavnici industrije, investitori i tehnološke kompanije. Upravo takav ambijent pozicionira ovaj festival kao ključnu platformu za povezivanje i razvoj digitalne scene u regiji.

Bosna i Hercegovina je i ove godine imala svog predstavnika zahvaljujući angažmanu E-sport saveza Bosne i Hercegovine, a Mateo Lučić bio je jedini natjecatelj koji je branio boje države u eFootball disciplini.

Turnir je bio izuzetno jak, što potvrđuju i rezultati na međunarodnoj razini. U okviru Mediteranskih igara slavila je reprezentacija Maroka, drugo mjesto pripalo je Libanonu, dok je treće osvojila Francuska, dok je u zasebnom World Cup natjecanju titulu ponio Portugal.

Lučić je nastup započeo u grupnoj fazi gdje se susreo s izuzetno zahtjevnim protivnicima – reprezentacijama Libanona, Crne Gore i Španjolske. Protiv Libanona je odigrao neizvjestan dvomeč (2:2 i 2:3), dok je protiv domaćina Crne Gore zabilježio poraze (0:1 i 1:4). U dvobojima sa Španjolskom pokazao je svoju kvalitetu upisavši pobjedu od 3:1, ali i poraz od 0:3, što na kraju nije bilo dovoljno za plasman u završnicu i ulazak među 16 najboljih natjecatelja turnira.

Lučić je naglasio značaj iskustva koje nosi sa sobom.

Velika mi je čast bila predstavljati Bosnu i Hercegovinu na ovako prestižnom turniru. Konkurencija je bila izuzetno jaka i ovo je za mene jedno veliko iskustvo koje će mi sigurno pomoći u daljnjem razvoju. Motiviran sam da nastavim raditi još jače i vjerujem da Bosna i Hercegovina ima mnogo talentiranih igrača, ne samo u eFootballu, nego i u drugim esport disciplinama, poručio je.

(Fena | Foto: ESPORTS)





Komentiraj: