U Širokom Brijegu danas se održava četvrto međunarodno gastro natjecanje u kuhanju za osobe s invaliditetom CUPI`S SPOON 2026.
Riječ je o događaju jedinstvenom u svijetu jer kroz umjetnost gastronomije predstavlja talente osoba s invaliditetom, potiče razvoj praktičnih vještina te promiče inkluziju diljem Europe.
Događaj su organizirali Dom “Marija – naša nada” kao ovogodišnji domaćin natjecanja u BiH i udruga UNUO iz Zagreba kao nositelj projekta, a događaj su došli podržati i brojni Širokobriježani.
#ŠirokiBrijeg: gastro natjecanje u kuhanju za osobe s invaliditetom 👨🍳📽️ pic.twitter.com/1KakUJOWC4
— Jabuka.tv (@jabukatv) April 22, 2026
Talentirani kuhari i barmeni predstavili su svoje vještine, a najbolji natjecatelji izborit će plasman u finale ovog prestižnog međunarodnog natjecanja u Zagrebu, gdje ih očekuju edukacije, mentorstvo s profesionalnim kuharima te nastup pred međunarodnom publikom.
Najuspješniji će osvojiti medalje, dok je za pobjednike osigurano i posebno međunarodno iskustvo koje uključuje putovanje u Rim i svečani događaj u Vatikanu.
(www.jabuka.tv)
















da su najavili negdje možda bi i bilo posjetitelja, a ovako nula bodova, nitko nije ni znao da se održava
Jel bio problem ovo negdje najaviti,ili j nisam naisao na clanak i vijest???
Prisustovali jedino uhljebi i majke 500 KM. Ostali niti su znali niti mogu zbog posla.
A brte mogli ste najaviti, ima i nas koji ne jebivjetrimo po društvenim mrežama.
Stvarno nigdje najave niti ista, postoji li igdje ova turistička zajednica ili se čeka odabrani kandidat za šefa?? Nemojte samo ono sto ste mislili, ko Boga vas molim!
Komentar ti je pun prekrivene mrznje.Kako TZ moze znati za ovo ako nije najavljeno,pa za sve u gradu kriva TZ.Vise zlobnih ljudi od SB.nema nigdje.
Kako je moguce da je ovo proslo bez nekih najava negdje po portalima… mozda je i bilo na radiu, ali ne slusamo svi radio cijeli dan… steta,steta.
Pa kod nas šta se god unaprijed najavi odmah se popljuje i nekima nikad ništa nije dobro, a nikad ni nisu imali namjeru prisustvovati nekom od najavljenih događaja.
Vazno je svaki dan pisati o onoj Darjani ko da je kraljica i o bjeloglavom..a ovo nigdje nisam procitao.Imam bolesno djete i otisao bi da sam znao.Kad sam naisao s posla ostao sam šokiran kad sam vidio o cemu je rječ.Ne znam i ne osuđujem nikoga za ovaj propust ali dajte malo vise pazite na ove stvari.Briga me za ovu politicku usjedlicu koja jos nema ni 40 godina a jede kruh partije vec 20 godina i ima ga namjeru jest do groba dok je ovaj kandidirao za ovo .
Imaju se mladi na koga ugledat nema sta.