Javna tribina u Skupštini ŽZH: Pet ključnih prioriteta za budućnost županije

U prostorijama Skupštine Županije Zapadnohercegovačke u utorak je održana javna tribina na temu “Održivi gospodarski razvoj Županije Zapadnohercegovačke”, koja je okupila predstavnike javnog, političkog i društvenog života, kao i zainteresiranu javnost.

Uvodno izlaganje održao je novinar portala Jabuka.tv i magistar informatike Josip Bošnjak, koji je kroz detaljnu i sadržajnu prezentaciju predstavio ključne smjernice za dugoročno održiv gospodarski razvoj ove županije. Nakon izlaganja uslijedila je otvorena i konstruktivna rasprava s publikom, tijekom koje su razmijenjena mišljenja, prijedlozi i konkretne ideje.

Kroz prezentaciju je istaknuto pet prioriteta koji bi trebali činiti temelj budućeg razvoja Županije Zapadnohercegovačke:

  • Rast plaća mora pratiti rast prihoda kako bi se osigurao bolji životni standard građana.
  • Nužno je sustavno rješavanje problema onečišćenja rijeka i neuređenih odlagališta otpada.
  • Razvoj solarne energije treba usmjeriti na krovove objekata, a ne na prirodne površine.
  • Izgradnja bolnice u ŽZH predstavlja ključni infrastrukturni i društveni prioritet.
  • Razvoj autentičnog turizma uz maksimalno korištenje sredstava iz fondova Europske unije.

Organizatorica tribine, zastupnica u Skupštini ŽZH Antonija Banožić, naglasila je važnost otvaranja dijaloga o razvojnim temama te uključivanja stručne i šire javnosti u procese planiranja budućnosti županije. Tribina je organizirana u suradnji s fondacijom Konrad Adenauer Stiftung.

Sudionici su se složili kako ovakvi događaji predstavljaju važan korak prema definiranju konkretnih mjera i politika koje će doprinijeti održivom i uravnoteženom razvoju Županije Zapadnohercegovačke.

(www.jabuka.tv | Foto: Konrad Adenauer Stiftung)





15 komentara

  • Da je vama stalo do naroda, zupanije i svega ostalog smanjili bi broj nepotrebnih uhljeba rodbine i rođaka i povecali place onima koji nesto rade. Smanjili bi sve moguce poreze i dadzbine na male poduzetnike da se svatko moze okusati u poduzetnistvu za malo para i bez straha da ce citav zivot vracat dugove ako ne uspije. U tom slucaju bi ljudi pokusali nesto a ne da moraju raditi kod robovlasnika za mizernu placu koju oni izmedjusebe dobogove u Don Angelu. Pokusali bi dati posao svim zenama na kratko radno vrijeme a da djeca imaju mjesto u vrticu. Svakom je draze da zaradi placu nego sto mu dajete 500 KM a da trune kod kuce. Dijete ce odrasti i otici a zena prazna ljustura bez znanja, motivacije puna svih strahova. A sva ova vasa laprdanja su bezveze i svi znamo da sve sto radite opet ide na ruku politicarima i ratnim tajkunima s velikim firmama. Ubijate male firme i one koji nesto pokusaju otvoriti birokracijom i brutalnim porezima od prvog dana otvaranja firme.

      • 21:16, lik “Istina” je neki član ŽZH sindikata koji stalno cmizdri i nabacuje se kontradikcijama i nebulozama.

        Želi ukidanje dodatka od 500 KM za roditelje s troje i više djece, da bi on i njegovi na ŽZH proračunu imali više novca za plaće u javnom sektoru.

        Klasični oporbenjak nesretni na ŽZH proračunu haha…

  • Ovo za solare, sramota je šta rade od prirode. Po svijetu su na krovovima kuća, a u nas samo daj tajkunima još više para i nek uništavaju prirodu.

  • Zašto se Kocerin ne dotjera u bolje stanje? Hvalimo se po portalima i s botovima da smo jaci od njemačke i švicarske,a kocerin izgleda ko ruglo gdje vam kroz prolaze prdonje iz hrvatske i vide slike i priliku stanja u ZHZ

  • Bolnicu hahaha,bujna mašta,ne možemo DZ servisirati,mašta bujna,valjda žele Bošnjacima dat onu u Mostaru,a naža šŽupanija ima milion ljudi,smiješni ste..

    • Nema te dovoljno kadrova ni za postojeću bolnicu. Želi te otvoriti novu. Drugo jedan profesor fizike sa Uzarica je tako isto pričao da treba bolnica. Samo mi odgovorite s kim “sučim”, i kako to sve servisirati. Imamo previše sportskih klubova, previše svakojakih “škola”. Slobodno provjeriti svaki detalj. Nemam osobni interes u ni u jednom navedenom. A bome ne bi dopustio da me kojekakve fondacije vode u životu….

  • Ljudi moji treba liječiti uzrok, a ne posljedicu, sto bolnica nam neće biti dovoljno kada se svi od reda razboljevamo, prije 30+ godina bila je samo jedna ljekarna u Š.B. i uvijek prazna, zašto?
    Rijetko se moglo čuti i nabrojati na prste jedne ruke tko je imao rak ili umro od srčanih bolesti.

  • Bolnica doktori daju otkaz glupani bolnica u Mostaru kapacitirana za Hercegovina dio Damacije sad bolnica u Nevesinju, Konjicu, druga južni logor sve u gubitku nema doktora uhljebi dovoljno za domove zdravlja da mogu politolozi tete za vrtić možda bi počeli i praviti kakve su pameti

  • Tko god tvrdi da je fondacija, ta,, dobra ili dobro laze ili je na platnom spisku….manite se izmišljanja tople vode…nego zasučite rukave i radite…..

  • Zamisli gospodarstvo a pola komunistički prijedlozi, nikakve veze s razvijem gospodarstva nema nova bolnica

Komentiraj: