U prostorijama Skupštine Županije Zapadnohercegovačke u utorak je održana javna tribina na temu “Održivi gospodarski razvoj Županije Zapadnohercegovačke”, koja je okupila predstavnike javnog, političkog i društvenog života, kao i zainteresiranu javnost.
Uvodno izlaganje održao je novinar portala Jabuka.tv i magistar informatike Josip Bošnjak, koji je kroz detaljnu i sadržajnu prezentaciju predstavio ključne smjernice za dugoročno održiv gospodarski razvoj ove županije. Nakon izlaganja uslijedila je otvorena i konstruktivna rasprava s publikom, tijekom koje su razmijenjena mišljenja, prijedlozi i konkretne ideje.
Kroz prezentaciju je istaknuto pet prioriteta koji bi trebali činiti temelj budućeg razvoja Županije Zapadnohercegovačke:
- Rast plaća mora pratiti rast prihoda kako bi se osigurao bolji životni standard građana.
- Nužno je sustavno rješavanje problema onečišćenja rijeka i neuređenih odlagališta otpada.
- Razvoj solarne energije treba usmjeriti na krovove objekata, a ne na prirodne površine.
- Izgradnja bolnice u ŽZH predstavlja ključni infrastrukturni i društveni prioritet.
- Razvoj autentičnog turizma uz maksimalno korištenje sredstava iz fondova Europske unije.
Organizatorica tribine, zastupnica u Skupštini ŽZH Antonija Banožić, naglasila je važnost otvaranja dijaloga o razvojnim temama te uključivanja stručne i šire javnosti u procese planiranja budućnosti županije. Tribina je organizirana u suradnji s fondacijom Konrad Adenauer Stiftung.
Sudionici su se složili kako ovakvi događaji predstavljaju važan korak prema definiranju konkretnih mjera i politika koje će doprinijeti održivom i uravnoteženom razvoju Županije Zapadnohercegovačke.
(www.jabuka.tv | Foto: Konrad Adenauer Stiftung)




Da je vama stalo do naroda, zupanije i svega ostalog smanjili bi broj nepotrebnih uhljeba rodbine i rođaka i povecali place onima koji nesto rade. Smanjili bi sve moguce poreze i dadzbine na male poduzetnike da se svatko moze okusati u poduzetnistvu za malo para i bez straha da ce citav zivot vracat dugove ako ne uspije. U tom slucaju bi ljudi pokusali nesto a ne da moraju raditi kod robovlasnika za mizernu placu koju oni izmedjusebe dobogove u Don Angelu. Pokusali bi dati posao svim zenama na kratko radno vrijeme a da djeca imaju mjesto u vrticu. Svakom je draze da zaradi placu nego sto mu dajete 500 KM a da trune kod kuce. Dijete ce odrasti i otici a zena prazna ljustura bez znanja, motivacije puna svih strahova. A sva ova vasa laprdanja su bezveze i svi znamo da sve sto radite opet ide na ruku politicarima i ratnim tajkunima s velikim firmama. Ubijate male firme i one koji nesto pokusaju otvoriti birokracijom i brutalnim porezima od prvog dana otvaranja firme.
Ajd udji u politiku a ne smaraj svaki dan s istim komentarom.Pa se dogovaraj u Don Angelu
21:16, lik “Istina” je neki član ŽZH sindikata koji stalno cmizdri i nabacuje se kontradikcijama i nebulozama.
Želi ukidanje dodatka od 500 KM za roditelje s troje i više djece, da bi on i njegovi na ŽZH proračunu imali više novca za plaće u javnom sektoru.
Klasični oporbenjak nesretni na ŽZH proračunu haha…
Ovo za solare, sramota je šta rade od prirode. Po svijetu su na krovovima kuća, a u nas samo daj tajkunima još više para i nek uništavaju prirodu.
Zašto se Kocerin ne dotjera u bolje stanje? Hvalimo se po portalima i s botovima da smo jaci od njemačke i švicarske,a kocerin izgleda ko ruglo gdje vam kroz prolaze prdonje iz hrvatske i vide slike i priliku stanja u ZHZ
Bolnicu hahaha,bujna mašta,ne možemo DZ servisirati,mašta bujna,valjda žele Bošnjacima dat onu u Mostaru,a naža šŽupanija ima milion ljudi,smiješni ste..
Nema te dovoljno kadrova ni za postojeću bolnicu. Želi te otvoriti novu. Drugo jedan profesor fizike sa Uzarica je tako isto pričao da treba bolnica. Samo mi odgovorite s kim “sučim”, i kako to sve servisirati. Imamo previše sportskih klubova, previše svakojakih “škola”. Slobodno provjeriti svaki detalj. Nemam osobni interes u ni u jednom navedenom. A bome ne bi dopustio da me kojekakve fondacije vode u životu….
Bolnica u ŽZH prvo i najvažnije i ništa tu nije smiješno normalnom čovjeku.
Napokon bolnica!!!
Bravo za bolnicu to je nešto najvažnije
Ljudi moji treba liječiti uzrok, a ne posljedicu, sto bolnica nam neće biti dovoljno kada se svi od reda razboljevamo, prije 30+ godina bila je samo jedna ljekarna u Š.B. i uvijek prazna, zašto?
Rijetko se moglo čuti i nabrojati na prste jedne ruke tko je imao rak ili umro od srčanih bolesti.
Hoćemo bolnicu u našoj županiji ,našem gradu najbrojnijem i najrazvijenijem
Bolnica doktori daju otkaz glupani bolnica u Mostaru kapacitirana za Hercegovina dio Damacije sad bolnica u Nevesinju, Konjicu, druga južni logor sve u gubitku nema doktora uhljebi dovoljno za domove zdravlja da mogu politolozi tete za vrtić možda bi počeli i praviti kakve su pameti
Tko god tvrdi da je fondacija, ta,, dobra ili dobro laze ili je na platnom spisku….manite se izmišljanja tople vode…nego zasučite rukave i radite…..
Zamisli gospodarstvo a pola komunistički prijedlozi, nikakve veze s razvijem gospodarstva nema nova bolnica