Sjedinjene Države nude nagradu do deset milijuna dolara za informacije o visokim iranskim vojnim i obavještajnim dužnosnicima, uključujući i novog vrhovnog vođu, ajatolaha Mojtabu Hamneija.
Nagrada cilja deset dužnosnika povezanih s Iranskim korpusom čuvara islamske revolucije (IRGC), prema mrežnoj stranici State Departmenta. Vojne snage, stvorene nakon iranske Islamske revolucije 1979. godine, odane su vrhovnom vođi i zadužene su za zaštitu šijitskog klerikalnog establišmenta.
Mojtaba Hamnei nedavno je naslijedio svog oca, Alija Hamneija, na mjestu vrhovnog vođe Irana nakon što je stariji Hamnei ubijen skupa s nekoliko drugih visokih iranskih dužnosnika u zajedničkim američkim i izraelskim napadima koji su započeli 28. veljače.
Mlađi Hamnei, za kojega se vjeruje da je ozlijeđen u napadima, otada nije viđen u javnosti, iako je u četvrtak imao svoje prvo obraćanje.
Ljubić o vezama Bošnjaka s Iranom: U BiH je bilo 200 Iranaca koji su obučavali teroriste
Osim vrhovnog vođe, SAD traže informacije o iranskom čelniku službe sigurnosti Aliju Larijaniju, ministru obavještajnih poslova Esmailu Khatibu, ministru unutarnjih poslova Eskandaru Momeniju i dvojici dužnosnika u Hamneijevu uredu, prenosi Reuters.
(www.jabuka.tv)


Terorističke metode okultne oligarhije.
Pošaljite protiv Irana Al Kaidu i Isil, pokazali su se korisnim za ✡️ cilj u Siriji.