Na stadionu HŠK Zrinjski srušen spomenik posvećen igračima Veleža

Na stadionu HŠK Zrinjski u Mostaru srušen je spomenik koji se nalazio između klupskih prostorija i travnjaka sa sjeverne strane.

Radi se o spomeniku postavljenom sedamdesetih godina prošlog stoljeća u čast 77 poginulih nogometaša Veleža, a poslije rata je prilagođen i dodana mu hrvatska simbolika.

Kako je objavio portal hercegovina.in, spomenik je srušen jer je prostor koji vodi prema samom terenu dosta skučen za veliki broj vozila koja zbog prirode posla moraju biti što bliže terenu.

Misli se, prije svega, na vozila koja vrše prijenos utakmica, hitne pomoći, policije i vatrogasaca, prenosi Bljesak.info.

(www.jabuka.tv | Foto: Hercegovina.in)





15 komentara

  • Bilo je vrijeme srušiti tu nakaradu Samo je smetala tu .
    Kakav glupan je izgradio spomenik u nogometnom stadionu
    Zna se gdje je mjesto spomenicima .

    • Za 20:04, ma o čemu ti pišeš kakvo vrijeme ,sramota vas pa ste sada srušili ovu partizansku nakaradu ,zašto nije srušen kada je Zrinjski preuzeo stadion ,a ne nakon 33 godine i hvaliti se sa time

  • Kakav spomenik Veleža kakvi partizani naprimjer Ahmet pintul rođ.1923 nije vidio Velež kakav fudbaler poginuo pred konjicom čekali domobrane u zasjedi a poginuo od udarne brigade Mladen balorda rođ 1921 igrao u pionirima nema ni jedan na spomeniku fudbaler Veleža čak Balije lažu da su sahranjeni na partizanskom spomen groblju gdje nije sahranjen niko većinom poginuli od handžar divizije i crne legije kojom je komandovao Bečir Lokmić šta ima ovaj vrapčićki Velež sa veležom koji je postojao do 92 dokle će muslimani svojatati sve u Mostaru Zrinjski je osnovan prije Veleža uništili ga komunisti stadion pod bijelim brijegom je bio gradski stadion koji je davan u zakup pravom veležom a pošto je Velež krepo 92 oživio Zrinjski sad je stadion dat njemu u zakup Velež iz vrapčića treba da vrati gradu sve trofeje jer oni pripadaju gradu dosta svojatanja starog mosta i ostalog u Mostaru hodate po partizanskom groblju više dolazi fašista nego antifašista spomenik je trebao davno srušiti jer je prestao rok njegovog trajanja spomenik je obmana i laž jedne diktature

  • Sta se vise heklate s tim praznim grobljima i spomenicima iz onog proslog veka teraj to sve na Bile jel dobrocinitelj napravio to gore teraj svr gore a tu cemo da gradimo nesto lepse i pametnije to je u svakom slucaju izmisljeno za sire narodne mase.

  • 22.06 dosta ste vi terorisali Hrvate od 45 iako je Hrvata bilo najviše nikad nisu bili gradonačelnici do 92 Izet Brković Balija derviškadić Balija Andrić.srbin Vaso Gačić Srbin na spomeniku lažni heroji nisu uopće bili u Mostaru nego se sakrivali po konjicu i ostalim selima bili heroji da dva svjedoka Mostar oslobodile dalmatinske brigade 45 god ste sve pobijeno muško i zapadnoj Hercegovini ubijali djecu u majčinom naramku ubili m u selu sretnice muževe dviju sestara sad se po njima zove restoran UDOVCE pitaj malo starih žena šta su bili partizani sve ovce pojeli nisu tata vidjeli na partizanskom spomen groblju niko nije sahranjen pišu bez veze imena.me serite više poslije partizana najveći zločinci su bili.muslimani 92do 95 dosta više vaše demagogije

  • neka ste ga srušili. lijevičarski lažovi i mitomani. sad će markovina u krivljavinu. ruglo na stadionu. nek zašaluju oni tamo na livoj obali i saliju novi na svom stadionu. uka buka i neće ga se niko sjetit. oni bi i sad da je zgrada hita sa titom na fasadi živa. lažni partizani

  • Za 20:04, ma o čemu ti pišeš kakvo vrijeme ,sramota vas pa ste sada srušili ovu partizansku nakaradu ,zašto nije srušen kada je Zrinjski preuzeo stadion ,a ne nakon 33 godine i hvaliti se sa time

  • Spomenik ponovo postaviti i to na staroj ćupriji i na spomeniku isklesati imena pratara koje su partizani pobili i pobacali sa stare ćuprije u rijeku Neretvu.

  • Spomenik je srušeno lažnim fudbaler ima Veleža koji su osnovali Srbi i Hrvati 22.6.1922.muslimani nisu vidjeli loptu kako izgleda postoje dokumenti od 77 poginulih više od pola nisu vidjeli loptu dosta nam je muslimanskih lažnih heroja i nogometaša sve sam posla da se objavi imena prezimena osnivača Veleža u sjevernom logoru gospoda iz jabuke je stornirala borim se samo istina i istina

  • Stadion je zrinski i treba postavit slike pokojnih branitelja hvo koji su izginuli za vrijeme borbe protiv turaka i točka kraj to morate napravit a vraćat toju komunističku nakaradu ne i sklonit ono komunističko groblje i napravit veliki parking na par katova dase može 1000 auta parkirati i riješen problem

Komentiraj: