Remi na Mokrom Docu: Bez golova u 95 minuta igre Posušja i Veleža

Nogometaši Posušja i Veleža remizirali su rezultatom 0:0 u 15. kolu WWin lige BiH u nedjelju na Mokrom Docu.

Posušje je u ovaj susret ušlo nakon poraza u posljednjim trenucima na gostovanju kod Rudara, a Velež je u prošlom kolu minimalno slavio protiv Radnika.


Utakmicu su bolje otvorili domaći koji su u 25 minuta bili opasnija momčad te su uspjeli zaprijetiti u nekoliko navrata gostima, no nedostajalo je preciznosti. U izglednoj situaciji u 12. minuti našao se Raužan, ali nije uputio dobar udarac. Mulato je pokušao pet minuta kasnije, no izblokirali su to gosti.

Zatim su gosti nakratko preuzeli inicijativu, no bez većih opasnosti po vrata Solde. Pred sam kraj prvoga poluvremena Posušje je imalo dvije dobre prilike. Prvo je pucao Raužan, ali Karić to brani da bi u sljedećem napadu vratar gostiju loše reagirao, lopta dolazi do Krekovića koji nije uspio svoj pokušaj pretvoriti u zgoditak tako da je prvih 45 minuta prošlo bez pogodaka na Mokrom Docu.


Drugo poluvrijeme

U nastavak susreta nešto bolje ulazi Velež. Pidro je zaprijetio udarcem malo izvan kaznenog prostora domaćih, no loptu šalje iznad gola.

Uzvratili su nogometaši Posušja u 57. minuti kada su dobro istrčali pred vrata gostiju – s vrha šesnaesterca pucao je neometano Ivan Kukavica, no lopta odlazi iznad gola.

Pokušavali su domaći na sve načine doći do pogotka u ovom susretu. Svoj udarac isprobao je u 63. minuti i Čuić pa zatim i Begić, no nedostajalo je preciznosti. Zaprijetili su i gosti iz Mostara u 67. minuti preko Šarića, ali ništa od pogotka. Prvi pokušaj u okvir gola Velež je imao u 84. minuti kada je pucao Đurić, ali brani to Soldo.

Najveća uzbuđenja dogodila su se pred kraj utakmice

Kazneni udarac za Posušje dosuđen je u 85. minuti utakmice kada je u šesnaestercu Veleža pao Domančić. Međutim, nakon aktivacije VAR-a Dražen Marić je promijenio prvotnu odluku koju je donio nakon signalizacije pomoćnog suca i ipak poništio dosuđeni penal jer prema prikazanim snimkama nije došlo do kontakta. Do kraja susreta nijedna momčad nije uspjela zabiti tako da su bodovi u ovom kolu podijeljeni na Mokrom Docu.

Posušje u sljedećem kolu gostuje Zrinjskom, dok će Velež dočekati Rudar.

Sažetak utakmice, kao i izjave trenera, pogledajte u nastavku:

Podsjetimo, Zrinjski je u petak slavio na gostovanju kod Radnika s 0:2, a Sarajevo je u subotu poraženo od Rudara s 2:1. Susret Željezničara i Sloge, koji se također trebao igrati u subotu, odgođen je zbog vremenskih uvjeta te će naknadno biti poznat novi termin, a Široki Brijeg i Borac danas od 17:15 igraju na Pecari.

Tablice omogućuje Sofascore

HŠK Posušje: Soldo, Radović, Mikulić, Andačić, Kreković, Raužan, Čuić, Begić, Posinković, Kukavica, Mulato

FK Velež Mostar: Karić, Šerbečić, Hrkać, Vehabović, Šarić, Haskić, Pidro, Đurić, Mešić, Babić, Nukić.

(www.jabuka.tv)





15 komentara

  • Jako loša utakmica. Ta priča kako liga stalno napreduje je mit kojeg se ponavlja. Liga ima puno bolje terene nego prije ali kvaliteta nogometa sve gora. Posušje je prije 2-4 sezone bolje igralo, Velež prije 5-6 godina daleko bolje. Sada je puno menadžerskih podvala.

    • Za Posusjak,šta ti imaš sa posušjem ništa pič iću ,ti si govedo crveno i proizvod rahmetli sleveka kukica ,i bitno vam je mrzit Široki šačici bolesni jugosa ,Široki , Posušje,Grude su neraskidiva poveznica po svemu hrvatstvu,crkvi obitelji i obiteljskim vezama nemaš obitelj iz jednog grada da nije povezana obiteljski sa druga dva i tako će biti za vike vikova

  • pričalo se daće bit
    utakmica namještena
    Posušje velež braski
    podjelili bodove
    posusju gori pod
    nogama svaki imje
    bod dragocjen dase izvuku
    iz bodovne krize garant
    nećeim dat zrinski dabi pomrli

  • Nema većeg jada od ovog jada prča što mrzi Posušje kao prve susjede jer ja znam da su Širokobrižani normalni i dobri ljudi ali svugdje ima budala ja mislim da on ne zna gdje ima uopće crkva

  • posušjak17:49
    jado kako možeš tako pričat kovas je izvuko iz krize preklanjske godine Velež vama bodove poklonio da neispanete iz lige nekvam da zrinski daćevam klinac

  • mislim da klubovi s hrvatskim predznakom moraju jedni drugima pomoc i Siroki treba dati bodove jednom Posusju a ne nekom velezu ili borcu. Volio bi da ima vise klubova s hrvatskim predznakom u ligi i nadam se dace Posusje uspjeti izboriti opstanak u ligi. Poz iz Sirokog Briga

Komentiraj: