Prijevoznička kompanija Livno Bus u petak je potpisala ugovor s kineskim proizvođačem električnih autobusa, čime je napravljen ključni korak prema uvođenju prvog potpuno električnog javnog prijevoza u Bosni i Hercegovini.
Livno Bus, jedna od najbrže rastućih autoprijevozničkih kompanija u zemlji, obilježio je sedam godina postojanja projektom koji lokalnu zajednicu uvodi u zelenu energetsku tranziciju.
Ugovor o zastupništvu potpisan je s kineskom korporacijom Zonson, koja će distribuirati električne autobuse za širu Adria regiju. Prvi električni autobusi u Livnu trebali bi biti uvedeni već iduće godine.
Električni javni prijevoz u Livnu bit će poticaj za širu energetsku tranziciju u Bosni i Hercegovini, u čiji su razvoj kineske tvrtke uključene već nekoliko godina. Livno Bus ranije je prepoznao potencijal održivih tehnologija, istodobno promovirajući Livno, njegove znamenitosti i poznate divlje konje diljem Europe.
Potpisivanjem ugovora Livno ulazi u novu, zelenu eru gradskog prijevoza.
(www.jabuka.tv)


Eno zapalilo se el.auto i onda izgorio i od njega hotel,negdje na granici Hr.
Kad bi nasa čaršiji_nazovi grad, uvela javne linije manje bi guzve bilo posebice za prijevoz od trna, visoke glavice prema ind.zoni i od dorbkovica prema ind.zoni….ali stručnjaci uveli test kruzni tok ili se piše tijek…kad bi inspekcije radile svoj posao ne bi se pušilo na svakom mjestu, ne bise točio alkohol mladima, prodaval cigarete raznih vrsta mlađima,…kad bi socijalno radilo svoj posao,…ne bi bilo nasilja i ostalog popratnog….kad bi kad bi kad bi kad bi….UTOPIJA….sa menon/tebon, ili šnjjima…
Neka firme uvedu prevoz za svoje radnike,kao što je uvijek bilo.
BRAVO!!!
Ovaj Livnjak mlati przanu slamu i obmanjiva javnost,izvlači pare iz države i potkradaju narod obična prevara.
Tako je, a u nas u ŠB i hercegovini sve pravi pošteni ljudi, samo za narod.