Whatsapp je poslao upozorenje korisnicima da će aplikacija od sljedećeg mjeseca prestati raditi na nekoliko popularnih mobitela.
To znači da će se neki korisnici morati oprostiti od aplikacije u svibnju jer WhatsApp neće biti dostupan na određenim modelima telefona.
Radi se o mobitelima starijim od deset godina
Stariji telefoni više neće moći pokretati aplikaciju zbog promjena u kompatibilnosti WhatsAppa s određenim operativnim sustavima. Meta, tvrtka koja posjeduje WhatsApp, rekla je da je ova promjena napravljena kako bi aplikacija ostala sigurna i funkcionalna, piše Index.hr.
Riječ je o modelima starim deset i više godina. Potpuni popis pametnih telefona na kojima WhatsApp više neće raditi:
- iPhone: 5s, 6, 6 plus,
- Samsung: Galaxy S3, Galaxy Note 2, Galaxy Ace 3, Galaxy S4 Mini,
- Motorola: Moto G (1. generacija), Razr HD, Moto E 2014,
- HTC: One X, One X+, Desire 500, Desire 601,
- LG: Optimus G, Nexus 4, G2 Mini, L90,
- Sony: Xperia Z, Xperia SP, Xperia T, Xperia V
Ako nađete svoj mobitel na ovom popisu, možda je vrijeme za kupnju novoga, ako vam je WhatsApp dio svakodnevnog života.
Jeste li primijetili plavi kružić na WhatsAppu ili u Messengeru?
(www.jabuka.tv)