PPD Zagreb srušio najskuplju rukometnu momčad na svijetu

Rukometaši Prvog plinarskog društva Zagreb odlično su odigrali dvoboj osmoga kola Velux Lige prvaka protiv moćnog Paris Saint-Germaina u Areni Zagreb, te su upisali pobjedu 25:24 (14:13).

Igrači Zagreba, kao što su u prvom kolu iznenadili njemački Kiel, isto su ponovili i protiv Paris Saint-Germaina, za kojeg igraju proslavljeni francuski reprezentativci Thierry Omeyer, Daniel Narcisse, Luc Abalo, zatim Danac Mikkel Hansen, te trojica hrvatskih reprezentativaca Igor Vori, Marko Kopljar i Jakov Gojun.

Zagrebaši su vodili gotovo cijeli susret, u prvom poluvremenu s gol ili dva razlike, a najvišu prednost imali su u završnici poluvremena (14:11). Na odmor su otišli sa golom prednosti, a kod rezultata 17:17 igrači Zagreba zabili su četiri pogotka u nizu i u 48. minuti imali su vodstvo 21:17.

Gosti se nisu dali, a ključ pobjede došao je u zadnje dvije minute. Prvo je promašio Narcisse, na drugoj strani Vuglač je ekspresno sjajno zabio za 25:23, a onda je točno 100 sekundi prije zadnjeg zvuka sirene Acambre napravio prekršaj u napadu na Horvatu i domaćin je imao dva gola prednosti te napad.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Sandro Obranović i Zlatko Horvat sa po pet golova, te Josip Valčić sa četiri, a vratar Filip Ivić skupio je 11 obrana. PSG je predvodio Daniel Narcisse sa šest pogodaka.

Do kraja natjecanja po skupinama PPD Zagreb 14. veljače dočekuje španjolsku La Rioju, a u zadnjem kolu, 22. veljače, gostuje kod posljednjeplasirane ekipe, makedonskog Metalurga.