Samo tri dana nakon gradskog derbija i remija protiv Veleža momčad Zrinjskog u utorak gostuje u Banjaluci kod lidera prvenstva Borca.
Potrebna nam je energija nakon emocionalnog pražnjenja u gradskom derbiju i sigurno ćemo zarotirati par pozicija. Idemo daleko najučinkovitijoj momčadi ovoga proljeća, najboljem domaćinu lige (u 15 domaćih utakmica izgubili su samo četiri boda) i mislim da sam time sve rekao kakvoj ekipi idemo u goste, najavio je trener “Plemića” Sergej Jakirović utakmicu protiv Borca koja se igra u utorak u 20:00 sati.
Jakirović se još jednom osvrnu na subotnju utakmicu s Veležom, kazavši kako ostaje žal za propuštenim šansama.
Bili smo daleko bolja momčad i sve se nas pitalo. Izdominirali smo Velež, bili smo bolji u svakom segmentu i žao mi je što na kraju nismo nagrađeni za taj trud i zalaganje. Svjestan sam da nam se negdje mora vratiti, jer mi smo napravili ogroman korak naprijed što se tiče svih segmenata nogometne igre, poručio je trener Zrinjskog, prenosi Fena.
Dodao je kako njegovi igrači stvaraju veliki broj šansi, ali je problem u realizaciji:
Mi smo u zadnja tri kola uzeli samo dva boda, a trebali smo barem sedam s obzirom na prilike koje smo napravili. Negdje smo se nekome zamjerili ili smo potrošili sreću u prijašnjim utakmicama, ne znam.
Četiri kola do kraja prvenstva Zrinjski je peti na ljestvici, na poziciji koja ne vodi u europska natjecanja sljedeće sezone i Mostarci više nemaju prostora za kiks.
Prema nekim izračunima trebat će nam 9 bodova u zadnja četiri kola, smatra Jakirović.
(www.jabuka.tv)
Ovaj opet lupa kao Maks po diviziji. Gledao sam utakmicu Zrinjski – Velež. Laže Jakirović da je Zrinjski bio bolji. Velež je ‘u najmanju ruku)bio ravnopravan. Jakirović je i poslije poraza od Širokog rekao da je Zrinjski nadigrao Široki, ali to nije istina. Imao je samo veći posjed lopte u prvom poluvremenu i ništa više.
Protiv borca vam se neće vratiti a neku sljedeću možete namjestiti