Bilbija zabio tri gola za trijumf “Plemića” u Vitezu, Mladost uvjerljiva protiv Radnika

Nogometaši Zrinjskog i Mladosti slavili su pobjede u prvim utakmicama 6. Kola Premijerlige BiH.

Plemići” su na gostovanju kod posljednjeplasiranog Viteza trijumfirali sa 3:2, a junak susreta bio je trostruki strijelac Nemanja Bilbija koji je suparničku mrežu pogađao u 17., 62. i 72. minuti dvoboja. U prva dva navrata asistirao mu je Ognjen Todorović, a kod tog trećeg pobjedonosnog gola Haris Handžić.

Kreatori akcija kod golova domaće momčadi bili su Seid Zukić i Elvis Bibić. Tako je Bibić u 45. minuti aistirao za rezultat poluvremena od 1:1, a Zukić Bibiću uzvratio asistencijom u 68. minuti za novo poravnanje, međutim kada su Mostarci stigli i do trećeg gola za domaćine povratka više nije bilo.

Mladost je u Doboju kod Kaknja s uvjerljivih 3:0 svladala Radnika, a strijelci su redom bili Amer Hiroš u 24., Haris Dilaver u 83. i Milivoje Lazić u 87. minuti, premda treba istaći i dvostrukog asistenta Mujagića.

Nakon nepotpunog 6. Kola Zrinjski je vodeći s 15 bodova, dok je Mladost druga sa 13 osvojenih bodova.