7 od 7: Svaki širokobriješki karataš u Splitu uzeo medalju

U subotu je u Splitu održan prvi Dalmacija kup, kojega su organizirali Karate klub Student iz Splita te Splitski karate savez. Na natjecanju je nastupilo oko 350 natjecatelja iz Hrvatske i BiH.

Karate klub Široki nastupio je sa sedam članova i svi su uspjeli osvojiti medalju. David Sesar nastupio je u kategoriji cicibani kate (7 i 8 godina) te je nakon tri kola zasluženo osvojio zlato.

Ostali članovi su se natjecali u borbama. Tomo Sesar, Davidov stariji brat,  nastupio je u kategoriji mlađih učenika (8 i 9 godina) -30kg i osvojio zlato. Mislav Čović bio je zlatni u kategoriji mlađih učenika -34 kilograma.

Barbara Kolobarić je nakon poraza u finalu osvojila srebro u kategoriji mlađih kadetkinja -40 kilograma. Petra Zeljko (juniorke -59 kg) je nakon tri vrhunske borbe bez primljenoga boda stigla do finala. Finale je izgubila na odluku sudaca jer je borba završila 0:0.

Tomo Kolobarić (mlađi učenici +38 kilograma) i Nikola Mikulić (učenici -30 kilograma) okitili su se broncom.