Aston Villa tek u 94. minuti slomila hrabri Zrinjski

Aston Villa pobijedila Zrinjski 1:0 u susretu 2. kola skupine E Konferencijske lige igranom u četvrtak navečer pred 37.327 gledatelja na Villa Parku u Birminghamu.

Pobjedonosni pogodak postigao je kapetan John McGinn u 94. minuti kada je nadskočio gostujuću obranu i glavom matirao vratara Marka Marića.

AZ Alkmaar je kod kuće pobijedu Legiu iz Varšave te sada sva četiri kluba iz skupine imaju po tri boda.

Oko 700 navijača bodrilo je prvaka BiH na Villa Parku.

Aston Villa bila je veliki favorit s obzirom da se radi o momčadi iz engleske Premier lige koja je prošle sezone završila na šestom mjestu, a proteklog vikenda su na svom stadionu razbili Brighton sa 6:1. No, Mostarcu su ponovno oduševili nogometnu Europu hrabrom igrom te ih je minuta dijelila do velikog boda.

Izabranici Krunoslava Rendulića u utakmicu su ušli bez imali respekta te su iznenadili Engleze koji u prvom poluvremenu nisu imali ozbiljniju priliku.

Najveću priliku u prvih 45 mnuta imali su ”Plemići” u 15. minuti. Tičinović je uposlio Nemanju Bilbiju koji puca s nekih šest-sedam metara, no svjetski prvak s Argentinom vratar Emiliano Martinez fantastično brani.

Princ William prati utakmicu Aston Ville i Zrinjskog

Deset minuta kasnije Mario Tičinović pokušao je iznenaditi Martineza, no pucao je preko gola.

Prvu ozbiljnu priliku Aston Villa imala je u 40. minuti kada je Nicola Zaniolo pokušao ”škaricama”, no vratar Marko Marić je odlično obranio.

Trener engleske momčadi Unai Emery na poluvremenu je izvršio čak četiri izmjene te su njegovi izabranici furiozno krenuli ka golu Zrinjskog.

U 54. minuti sudac Urs Schnyder je dosudio jedanaesterac za Aston Villu, no nakon pregleda VAR-a jasno je bilo da je Slobodana Jakovljevića lopta pogodila u glavu, a ne u ruku kao što je to prvotno mislio švicarski djelitelj pravde.

Nakon toga krenula je ospada Aston Ville, no vratar Marić sjajno je branio, a obrana ”Plemića” nije posustajala. U 61. minuti je Marić obranio udarac Lengleta, kasnije je Tielemans snažno šutirao, a nevjerojatni Marić opet obranio… I Douglas Luiz je snažno pucao, no opet je bio na mjestu Marić.

U 72. minuti sijevnula je kontra Zrinjskog, Bilbija je uposlio Zvonimira Kožulja koji je odlično potegao i pucao pod gredu, no Martinez je uspio izbaciti loptu u korner. No, sudac je nakon okončanja akcije svirao zaleđenje u začetku akcije prvaka BiH.

Što se utakmica bližila kraju, to su napadi Aston Ville bili sve jači i opasniji. Zrinski je svim silama branio veliki bod, no kapetan domaćih McGinn je u 94. minuti nadvisio obranu Mostaraca i pogodio glavom na ubačaj Casha.

U 3. kolu, 26. listopada, Zrinjski će u Mostaru igrati protiv poljske Legije dok će Aston Villa gostovati u Nizozemskoj kod AZ Alkmaara.

Trener Zrinjskog Krunoslav Rendulić u ovom susretu nije mogao računati na Filipa Bradarića i Hrvoju Barišića koji su ”otpali” zbog zdravstvenih problema.

• Aston Villa: Martinez, Diego Carlos, Konsa, McGinn, Tielemans, Digne, Lenglet, Zaniolo, Duran, Bailey, Dendoncker.
  • Zrinjski: Marić, Čanadžija, Čorluka, Radić, Ivančić, Hrvanović, Ćuže, Jakovljević, Tičinović, Senić, Bilbija.