U organizaciji Uprave civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke i u suradnji sa službom za civilnu zaštitu Grada Širokog Brijega održane su edukacije učenika i ne/nastavnog osoblja Gimnazije fra Dominika Mandića i Srednje strukovne škole, iz područja zaštite i spašavanja.
U prvom dijelu edukacije izvedena je vježba evakuacije i spašavanja učenika i zaposlenika škole. Simuliran je nastanak požara u školi, pri čemu je domar pokušavao ugasiti požar, ali nakon neuspjelog pokušaja gašenja požara pozvao je vatrogasce i zadužio drugog domara da širom otvori sva izlazna vrata iz škole te aktivira školsko zvono.
Aktiviranjem školskoga zvona uslijedila je evakuacija iz škole. Pri dolasku na evakuacijsko mjesto, nastavno je osoblje kontroliralo broj učenika iz svog razreda. Pripadnici gorske službe spašavanja provjerili su je li netko ostao u učionicama te su ozlijeđene učenike izveli na sigurno. Volonteri Crvenog križa pružili su pomoć ozlijeđenima. Djelatnici Doma zdravlja prevezli su ozlijeđene na daljnje postupanje. Za vrijeme požara, evakuacije i spašavanja policija je osiguravala mjesto evakuacije.
U provedbi vježbe evakuacije i spašavanja osim zaposlenika i učenika srednjih škola sudjelovali su pripadnici žurnih službi i operativnih snaga civilne zaštite Grada Širokog Brijega i zaposlenici Uprave civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke. U vježbi evakuacije i spašavanja zaposlenika i učenika Gimnazije fra Dominika Mandića sudjelovali su i zaposlenici i učenici I., III. i jednog V. razreda Druge osnovne škole.
U drugom dijelu edukacije koji se održao u školskoj dvorani predstavljen je promotivni letak o pravilima ponašanja i zaštite u slučaju pojave prirodnih i drugih nesreća te je prikazan 10-minutni edukacijski film o prirodnim i drugim nesrećama, kao i ponašanju u slučaju pojave istih.
Edukacijama u Širokom Brijegu završena je edukacija “Ponašanje u slučaju pojave prirodnih i drugih nesreća i vježba evakuacije i spašavanja” u svim srednjim školama u Županiji Zapadnohercegovačkoj, a koja je održana u sklopu Nastavnog plana i programa edukacije, obuke i osposobljavanja u sustavu zaštite i spašavanja za 2025. godinu, priopćeno je iz Uprave civilne zaštite Županije Zapadnohercegovačke.
(www.jabuka.tv)
Jada .ogati.
gdje su svi ti kad se mlate curice i zlostavljaju nemocni po skoli?
ne mlate se dzaba
Naslov iz vremena dok se HDZ jos zvao SKJ.
Vjezba civilne zastite pod nazivom “Nista nas ne smije iznenaditi” odgadja se do daljnjeg zbog kise.
Bravo,svaka čast
Trebaju đaci naučit prvu pomoć
Zlu ne trebalo
Trebaju svi naučit pomoć u nevolji
Treba ovo pokazivat što češće vidite kakva su vremena
Ovo ne može biti viška
Komunisti, komunisti doće Trump
Pola komentara se ne objavi uopce ovdje.
Da se objavi vidilo bi se stvarno mišljenje naroda o ovim kvazi vježbama,koje samo služe da netko ima fotelju,službeno vozilo i dobru placu.
Poslo sam dicu u skolu da uce ne da ih slikas slikaj sebe mangupe
Uči ih čovjek kojem je revizija našla da netransparentno troši novac iz proračuna, i mnoge druge stvari.
sve su ovo ljudi sto nista u zivotu nisu radili, cili zivot natudjoj grbaci