Žana Alpeza kreće iz Banja Luke s promocijom treće knjige pod nazivom “Ženo, raspadaš se u sto komada a ne praviš buku”.
Promocija, čiji je organizator grad Banja Luka, održat će se 27. veljače s početkom u 17:00 sati u Domu Mladih (Amfiteatar) Banja Luka, što će biti prva promocija njene treće knjige.
Sam naziv knjige govori o čemu je riječ. Žena u 21. stoljeću predstavlja simbol mnogostrukosti, snage i raznolikosti. Njezin položaj i uloga u društvu značajno su se promijenili u odnosu na prošle generacije, no i dalje se suočava s različitim izazovima. U ovom suvremenom kontekstu, žene su istovremeno nositeljice tradicionalnih uloga i predvodnice društvenih, ekonomskih i kulturnih promjena.
Spisateljica iz Hercegovine izdala knjigu uz pomoć umjetne inteligencije
Ova knjiga je namijenjena svim ženama i uzrastima. Što znači biti žena u 21. stoljeću? Koliko je danas žena dobila ulogu u svakodnevnom životu, kako je nekada bila žena? Knjiga predstavlja ozbiljno poznavanje povijesnih činjenica do novih izazova pred kojima se nalazi naše društvo! Isto tako autorica u knjizi prati patrijarhalni i teološki smisao kroz cijelo razdoblje života žene.
Kako danas moderno društvo vidi ulogu žene i muškarca i što od svakog očekuje da uključuje različite faktore: kulturni, ekonomski, religiozni, politički i slično. Kakve predrasude žena danas u društvu ima? Društvo se u tehnološkom, ekonomskom i ostalim sferama krajem prošlog stoljeća brzo proširilo, te se u knjizi navode naslovi koji govore da li su ti napretci pomogli u njenoj svakodnevici.
No, ovo je prva knjiga koju je autorica uz pomoć umjetne inteligencije (AI Artificial Intelligence ) lektorirala, a ujedno misli da neki pisci cijene to što (AI) alati mogu vrlo brzo pregledati tekst, ispraviti gramatičke pogreške i ponuditi sugestije za poboljšanje stila.
Promocija će početi u većim gradovima BiH, i u regiji, naveli iz Udruge Pravi Put koja je nakladnik ove knjige do kraja 2025. godine.
(www.jabuka.tv)
Nemaju moderne zene vremena za citat knjige, a pogotovu ne one koje su na tu temu pisane uz pomoc umjetne inteligencije. Cime su se “hranile” baze podataka koje se koriste, knjigama koje su bijeli, stari muskarci pisali o zenama?
Nisu pisane, nego lektorirane.
Ponovno bratstvo i jedinstvo na djelu! Samo naprijed Soroševci!Fuj!