Zbog pada nadstrešnice na Željezničkom kolodvoru u Novom Sadu uhićeno je 11 osoba, priopćilo je Visoko javno tužiteljstvo u Novom Sadu.
Među njima je i bivši ministar građevinarstva Goran Vesić, koji je podnio ostavku pet dana nakon nesreće.
Podsjetimo, nadstrešnica kolodvora urušila se 1. studenog. Poginulo je 15 ljudi, a dvije osobe još uvijek se bore za život.
Nakon urušavanja u Srbiji su uslijedili prosvjedi građana koji traže odgovornost zbog katastrofe koja se dogodila, a oporbeni zastupnici treći dan zaredom blokiraju zgradu suda i tužiteljstva, javlja Hina.
Protests have gripped Serbia’s Novi Sad city since the collapse of a train station roof that left 15 people dead. pic.twitter.com/B0yMwd1MLT
— DW News (@dwnews) November 21, 2024
Uz Vesića, ostavku je u srijedu na mjesto ministra graditeljstva, prometa i infrastrukture podnio i Tomislav Momirović, a isto je učinila i Jelena Tanasković, direktorica javnog poduzeća Infrastrukture željeznica Srbije.
Ostavke su uslijedile nakon što je srbijanski predsjednik Aleksandar Vučić u utorak rekao kako tijekom dana očekuje nove ostavke u vladi i na drugim mjestima.
Unatoč ostavkama, srbijanski oporbeni zastupnici blokirali su u četvrtak, treći dan za redom ulaz u novosadsko sjedište suda i tužiteljstva, zahtijevajući puštanje aktivista koji su zatvoreni tijekom prosvjeda, javlja Fena.
Srbijanski mediji prenose kako je broj policajaca koji ih pokušavaju odgurati s ulaza i deblokirati instituciju jutros dvostruko brojniji nego jučer, a tijekom jutra došlo do naguravanja uslijed čega su neki od zastupnika popadali po stepenicama.
(www.jabuka.tv | Foto: Pixsell)