Eldina Kašić (21) iz Konjica proglašena je Hercegovkom godine 2023. na petoj manifestaciji ”Hercegovka godine” održanoj u četvrtak navečer u svadbenom salonu La Viva u Širokom Brijegu.
Nagradu joj je uručila organizatorica manifestacije Daniela Škegro, predsjednica organizacijskog odbora i predsjednica Udruge ”Hercegovka godine”, koja je ujedno bila i voditeljica programa.
Eldina Kašić (21) završila je srednju medicinsku školu, članica je GSS-a Prenj te prvi ženski skiper na Neretvi. Posjeduje i crni pojas u karateu.
Drugo mjesto po ukupnom broju pristiglih glasova imala je Antonela Musa iz Ljubuškog dok je treća bila Biljana Glibo iz Prozor-Rame.
Hercegovka godine iz Hrvatske za 2023. godinu je Daniela Žderić iz Metkovića, a koja vuče korijene iz Gabela Polja. Pobjednica u kategoriji Hercegovka iz iseljeništva je Ana Marija Begić iz Milana.
Nagrada za životno djelo otišla je u ruke dr. Dudže Mulija iz Mostara.
Manifestacija je održana u svadbenom salonu La Viva.
Nevenka Rezo iz Posušja, Ženski košarkaški klub Zrinjski 2010, Mirjana Puljić iz Mostara dobitnice su posebnih nagrada medijskih partnera ovogodišnjeg izbora.
Za ovogodišnje natjecateljice u izboru ”Hercegovke godine” pristiglo je ukupno 37.947 glasova. Od toga je bilo 29.562 važećih i 8.385 nevažećih glasova.
U kulturno-zabavnom dijelu programa nastupile su članice HKUD-a Blaćani iz Biograca te Zdenko Damjanović, Zlatko Lasić Muza i Katarina Zadro.
Zdenko Damjanović
(www.jabuka.tv)
Ko li to smišlja?
Šta im pada na pamet?
Odavno za gluplje natjecanje ne čuh?
Eldina.Hercegovka. Ajde nek sam i to cuo!
Pa Konjic,Livno,Tomislavgrad,Mostar…sve je to Hercevovina i svi stanovnici iste su Hercegovci
livno nije hercegovina. tomislavgrad, široki, ljubuski, grude, posusje, mostar, čapljina, čitluk, neum, ravno, stolac, prozor, konjic, jablanica, nevesinje, gacko, bileća, ljubinje i trebinje su hercegovina.
Ovo je gore nego ono matjecanje u laganju. Svasta ti besposlen narod smislja
Kakva smijurija, ukidajte ovo!
Stanje kroz gusto granje
Čemu ovo.
Besposlenjaci samo troše tuđe pare sramota
Ovo je gore od Vecernjakova pecata
Nešto neviđu Nade,pametna žene ova manifestacija je čista glupost
Zašto, komu, čemu, koliko, kada, kako, kuda….?????????????????
sve ce to narod platiti
Bez ikakvih kriterija!Pored hrabrih žena koje se bore s ovim društvom,siromaštvom, odgajaju djecu,pomažu..vi izaberete nekog jer je član GSS i ima crni pojas!Za što je ona točno dobila tu nagradu?Šta je učinila za razliku od drugih?Ovo je sramota od izbora!
Pa med. sestra je i pomaže ljudima,a i član GSS-a a oni su volonteri i to ne može biti svatko.Ti si očito ljubomorna osoba koja bi nagradu za odgoj djece.
Pobjednici čestitam i u prave ruke je otišla nagrada👏👏👏👏
Pripadnici GSS-a su svi za nagrade,oni su svijetlo našega društva,hrabri ljudi koji svoje slobodno vrijeme poklanjaju nepoznatim ljudima pružajući im pomoć.
13.20,
Pa šta ako je med.sestra.
Ma čemu ove gluposti više i tko ovo plaća.
Ma nema, propali smo ko žeton.
Ovo je nepotrebno, kakva Hercegovka godine, gluposti, bavite se necim korisnijim..
jadno da ne može jadnije
I ja mislim da nije adekvatna Hercegovka ako nije clanica sk-HDZa! Mi ostali smo gradjani drugog reda!
Sva sreca pa nikad necu bit hercegovka godine…meni je ovo bezveze