U Hercegovini se gradi bolnica na 17.000 m² sa 6 operacijskih dvorana i suvremenom opremom

U tijeku je završna faza radova na novoj bolnici u Trebinju – moderni operacijski blok, angiodvorana i 17.000 m² prostora za 110 liječnika i 300 medicinara.

Nova bolnica u Trebinju, čija je gradnja počela u ljeto 2023., u fazi je završnih radova.

U potpunosti su završeni sustavi za ventilaciju, klimatizaciju i grijanje, a već je počelo dopremanje i instalacija nove opreme. Sve bi trebalo biti završeno do kraja godine. U novoj bolnici vrvi kao u košnici, svakodnevno je na gradilištu oko 150 radnika. Počeo je i onaj najosjetljiviji dio posla – uređenje dijagnostičkih i operacijskih dvorana i njihovo opremanje.

Nadam se da će bolnica zadovoljiti sve potrebe pacijenata, naveo je Milan Latinović, pomoćnik ministra zdravstva i socijalne zaštite, javlja RTRS. Umjesto dvije, koliko ih ima sadašnja bolnica, ova nova imat će šest operacijskih dvorana koje se rade po najsuvremenijim standardima.

Bit će opremljena i angiodvorana za intervencije na srcu i krvnim žilama, pa pacijenti iz Hercegovine više neće morati putovati u druge centre.

Između 200 i 250 pacijenata godišnje uputimo u Bijeljinu, Banju Luku, Foču, tako da će ovo biti veliko rasterećenje, napomenuo je Nedeljko Lambeta, ravnatelj Bolnice Trebinje.

Osim u unutrašnjosti zgrade, koja se prostire na 17.000 kvadrata, radi se i vanjsko uređenje – obrise dobivaju pristupne ceste, parkiralište, zelenilo. U novoj bi bolnici trebalo raditi 110 liječnika i oko 300 medicinskih sestara i tehničara.

Svi oni bi na novu adresu trebali prijeći do kraja godine ako sve bude teklo po planu. Podsjećamo da je prvobitni rok za završetak radova na novoj bolnici u Trebinju bio listopad 2025. godine.

(www.jabuka.tv | Foto: SRNA)



31 komentar

  • Čuj Hercegovina ovo je republika srpska,a ja se ponadao da se u nas u Širokom u žzh gradi bolnica,jedina županija bez bolnice,a najbogatija ,šta nam Čović radi

  • DOK se mi hrvati ZHŽ, ne riješimo velikog vođe i njegova uska kruga udbaško unitarističkog pristupa problemima i stvarnim potrebama HRVATA Zapadne Hercegovine ne ćemo imati svoje REGIONALNE ili BAREM županijske bolnice u centru Županije a to je Široki Brijeg.
    More ona biti i u Posušju i u Grudama ali nekako najlogičnije je da ta bolnica bude negdje između Visoke Glavice i Privalja, bila bi tako blizu i Posušju i Grudama i brzom cestom koja bi se morala izgraditi od Ljubuškog u sljedećih deset godina između Ljubuškog i Širokog(ovom postojećom i dobro proširenim i oštro skraćenom preko Grljevića, Kosmaja, Rasna i udolinom ISPOD Magovnika Ka Privalju..To je sve moguće i financijski, županijska financijska jaka kasa bi to mogla podnijeti bez problema financijski opteretiti se najviše s desetak godina otplate!.Dok god mostarska politička i korumpirana “politička raja# odvlači i novac i pozornosti i stvarne probleme namirujući sebe i svoju usku korumpiranu i podmitljivu političku jazbinu mi hrvati ZHŽ, ne ćemo na Zelenu granu. S njima nikako jer ta umišljena i pohlepna družina nesposobnjaka gleda svoje osobne interese uskog kruga mostarske raje okolo sebe.To je sva istina.Dok ne smognemo imati htrabrosti i ODVAŽNE I POLITIČKI JAKE I SLOBODOUMNE POLITIČKE PREDSTAVNIKE KOJI SU U STANJU LUPITI ŠAKOM O STOL I REĆI DOSTA – MI NEĆEMO NIŠTA IMATI PA MAKAR GOSPODARSKI PLIVALI U NOVCU.

    • Bravo! To govirim non-stop! Bolnica za ZZH (Zapadnu Hercegovinu). Jedina Zupanija bez nje u ciloj BiH. Ruglo i ubilacki za sve bolesne ljude i ljude u zdravstvenoj neprilici. Svaka sekunda je vazna. Jedno Brcko je ima. Srbi prave svom narodu. A mi iz ZZH trebamo crknuti dok dodemo u Mostar. Brza cesta kroz ZZH obavezno takoder. Ona je garant i za daljni razvoj ZZH. Od Ljubuskoga do Sirokoga prema Posusju. Tko je vidio ostaviti svoj narod bez bolnice i najglavne infrastrukture?. 30 godina protiv vlastitoga naroda.

    • Pa svi vi iz Š.B. ponedjeljkom kontaminirate Mostar sve do petka popodne. Ako vam ne paše grad nemojte dolaziti iz brloga i jazbina .

  • Sad ce im navalit dubrovčani na lječenje 😁 prepustili su svoj grad, Dubrovnik strancima bez ispaljenog metka. Pare su najace oruzje u danasnje vrijeme. Vjerojatno je i njihova bolnica, kao i u vecini dalmatinskih mjesta u katastrofalnom stanju, nema osoblja, niti opreme. Dalmatinci dolaze kod nas u Hercegovinu na preglede i ljecenje a stranci sa parama im preuzeli gradove i obalu.

  • Idealna lokacija Rojsov put ili Posupje.

    Zlatni sat u medicini.

    50 min do Mostara, 50 min do Splita 50 min do Livna.

    Široki je blizu Mostaru.

  • Srbi i Hvati niti su trebali međusobno ratovati trebali smo istočnu i zapadnu Hercegovinu ujediniti u regiji Hercegovina

    • Crni n seri. Nikad više u istu državu sa Srbima. Mučili su nas u Kraljvini, zajebavalui u Titovini, htjeli nas uništiti u prošlom ratu, pa bi ti i opet s njima. U svakom slučaju Srbi bi “veliku srbiju”. Možemo biti susjedi, ali nikad u istoj državi. Neka i kuća bude dalek od naše.

      • Kakvo imaginarno mučenje u kraljevini, pa Srbi su nas 1918. oslobodili od austrougarskog okupatora. A mi njih kao nismo pokušali uništiti u NDH. Pa htjeli su i HOS-ovci HR do Drine pa nisu uspjeli. Ne moramo biti u istoj državi, ali surađivati moramo. Nema nitko bliži od nas. Kako možemo bit u istim savezima sa UK, Francuskom i Njemačkom koji su toliko zla posijali po svijetu, od kolonijalizma do 90-ih godina.

        • kralj Tomislav je spasio srbe od bugara , nebi ih bilo nikako i zbog te odluke se zajebajemo vazda s njima

        • Ne kaki… nije da ausrougari nisu bili okupatori ali pravi okupatori su dosli 1918.g. Posebno na duvanjarima u zap. Hercegovini di su zatvarali a i orebijali ljudee jer ih uhvatili da puse mo mislis, svoj vlastiti duvan…Vecih zlotvora Hercegovina zapadna nije vidila a 1945. Pobili sve sto hrvatski dise…
          Zato, ponavljam ne kaki

        • Čuj”oslobodili”od Au okupatora,ti si vjerojatno povjest učio u Jugoslaviji a diplomski polagao kod Klasičan,da sad ne pišem traktate na ovu tvoju glupost možeš li mi samo odgovoriti kakvo je to oslobađanje kad ideš i izdvojen si iz jedne kulturne i napredne drzave u svakom smislu pod vlast i teror primitivnih i zaostalih Srba uz svo poštovanje prema srpskom narodu

  • A nitko od nas iz Zapadne Hercegovine neće moći dobiti uputnicu za Trebinje! Kao što ne možemo ni za ZG. ST ili bilo gdje u RH. To mogu samo političari i njihove obitelji. A mi našima u mostarskoj bolnici služimo kao zamorci i uče na nama, a mi im dajemo po pet svojih mirovina i opet neće d se jave na mobitele ili odgovore na poruke. Kako ih Boga nije strah???! A po bolnici nalijepili naljepnice:”Ovdje nema korupcije”. Koja ironija, koja laž, koja prijevara, kakva Hipokratova zakletva i sl. Fuj! Zato svaka šuša studira medicinu, kupuje ispite i sutra nas “oderu” kad nam treba bilo kakva OP! A sve katolici, kršćani, svi u crkvama, a vjeruju samo u novac i vlastiti džep! Zna li itko ijednog liječnika u Mostaru da nije uzeo ni dinara mita???Ja to još nisam čuo! Sve mi se čini da Boga nema!

    • Anonimno
      24. srpnja 2025. u 13:51
      Ima Boga, ali oni zive bez njega. Sumjati u njega je OK, ali nedaj se prevariti od rogatog.

  • Bolnica u zapadnoj Ercegovini da ali samo ako bude u Ljubuskom , najvise se ulaze para tamo i najvise se gradi i radi pa treba iskoristiti tu situaciju. Siroki Brijeg nema kapacitet ni u jednom pogledu za jedne bolnice. Projekt Krunina strana je pokazala sposobnost domacih aktera na terenu koliko su sposobni tako da treba traziti teren gdje su sposobni ljudi za takvo sto. Ljubuski bi bio idealan lokalitet

  • U širokom se rodi 400 dice više nego zap mostar duplo od ljubuškog ili troduplo od gruda pošja ,ajmo u centar Hrvata raditi bolnicu ,sve drugo bez veze i neozbiljno i ekonomski sa skoro 50% drže županiju ,a jalovi Ljubuški preko županije i federacije uzima maslo ,ali do idućih izbora , Dragane ,vrati se sve tebi i tvojima jer Bog je tu

Komentiraj:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.