Turska demantirala: Erdogan nije “upleo prste” u uspostavu vlasti u BiH

Centar za borbu protiv dezinformacija Direkcije za komunikacije Predsjedništva Republike Turske oglasio se priopćenjem povodom tvrdnje pojedinih bosanskohercegovačkih medija o navodnoj intervenciji turskog predsjednika Recepa Tayyipa Erdogana u uspostavljanju vlasti u BiH.

Tvrdnje koje su nedavno iznijeli pojedini bosanskohercegovački mediji da je “turski predsjednik Recep Tayyip Erdogan intervenirao u proces uspostavljanja vlasti” nisu istinite.

Turska, u okviru poštivanja suvereniteta, teritorijalnog integriteta i multietničke strukture Bosne i Hercegovine, doprinosi poduzetim koracima prateći reformski proces Bosne i Hercegovine i podržava integraciju zemlje u europske i euroatlantske institucije (EU i NATO). Problemima u Bosni i Hercegovini pristupa se sa nepristrasne perspektive koja obuhvaća sve segmente društva, te sa iskrenim i konstruktivnim stavom, navodi se u priopćenju iz Centra za borbu protiv dezinformacija Direkcije za komunikacije Predsjedništva Republike Turske.

Podsjećaju da je Turska član Upravnog odbora Vijeća za implementaciju mira i da svojim sudjelovanjem u misiji EUFOR-Althea doprinosi miru i stabilnosti u Bosni i Hercegovini i regiji.

Naš predsjednik Recep Tayyip Erdogan, u svakoj prilici ističe da se odluke u zemlji trebaju donositi kroz demokratske procese i da ni na koji način ne treba dozvoliti intervencije suprotne demokratskim principima. Tvrdnje o suprotnom stavu Turske su neosnovane, ističu u priopćenju iz Centra za borbu protiv dezinformacija Direkcije za komunikacije Predsjedništva Republike Turske, koje prenosi Veleposlanstvo Republike Turske u Sarajevu.

(www.jabuka.tv | Foto: X)



4 komentara

  • pođimo od činjenice ….

    Da je pokojni Alija Izrtbegović ostavio Bosnu i Hercegovinu u
    “IMANET” Erdoganu tj. predsjedniku Turske !

  • najnovije izmišljane Jezika i Nacionalnosti kod muslimana u BiH …je težnja ovladavanju BiH uz pomoĉ i Turske.

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.