Rijeka je razbila Dinamo s visokih 4:0 u derbiju 23. kola za povratak na prvo mjesto SHNL tablice.
Utakmica je praktički bila gotova već na poluvremenu, domaćini su imali velikih 3:0 i igrača više jer je Wilfried Kanga brzopotezno zaradio dva žuta, odnosno crveni karton.
Gostujuću mrežu načeo je Nais Djouahra u 27. minuti, a nakon isključenja Kange pala su dva brza pogotka preko Nike Jankovića i Mladena Devetka. U 52. minuti Duje Čop je zabio za 4:0, rezultat se više nije mijenjao, ali ovakvu katastrofu Plavi nisu pretrpjeli gotovo 25 godina, piše Gol.hr.
S posljednjim sučevim zviždukom krenulo je veliko slavlje na Rujevici, pa i na društvenim mrežama gdje su Riječani malo bocnuli rivala iz Zagreba:
Nemojte ča zamjerit, poručili su iz riječkog kluba s grafikom koja prikazuje konačan rezultat utakmice na službenom Facebook profilu.
Dodajmo kako je riječke redove prije velikog derbija pogodila tužna vijest o smrti vjerne navijačice Alme Bašić koja je, kako kažu, živjela i disala Rijeku.
(www.jabuka.tv | Foto: NK Rijeka)