Predavanje u Širokom Brijegu: Vršnjačko nasilje u digitalnom svijetu je ozbiljan problem

Predavanje o temama “Sigurnost djece u digitalnom okruženju” te “Odgovornost i kažnjivost vršnjačkog nasilja” održano je u četvrtak  u dvorani Srednje strukovne škole u Širokom Brijegu.

Nakon uvodnog dijela školske psihologinje, temu pod nazivom “Sigurnost djece u digitalnom okruženju” nazočnima je približio Saša Petrović, istražitelj Federalne uprave policije, a županijski tužitelj Josip Aničić obradio je temu “Odgovornost i kažnjivost vršnjačkog nasilja”.

Predavači su govorili o konkretnim situacijama s kojima se susreću u praksi, načinom rješavanja istih te opasnostima koje vrebaju na društvenim mrežama i internetu.

Foto: Srednja strukovna škola Široki Brijeg

Ovakav događaj je odličan primjer ostalim školama i institucijama da se organiziraju ovakva predavanja s obzirom na činjenicu da se radi o aktualnoj problematici koja je u sve većem porastu. Vršnjačko nasilje u digitalnom svijetu je ozbiljan problem, uzevši u obzir da se današnja komunikacija većinski odvija putem društvenih mreža i ostalih digitalnih sredstava komuniciranja, izjavio je za portal Jabuka.tv županijski tužitelj Josip Aničić.

Sve češće različiti oblici nasilja završe kod tužitelja i na policiji, ali ipak, jedan dio nasilja ostaje neprepoznat.

Dragi mladi, budite odgovorni, poštujte jedni druge, svaku sumnjivu komunikaciju i javljanje nepoznatih osoba putem društvenih mreža blokirajte, prijavite starijima. Ukoliko imate neku poteškoću potražite pomoć jer svaka situacija se može riješiti uz pomoć odraslih, poručili su iz Srednje strukovne škole Široki Brijeg.

(www.jabuka.tv)



2 komentara

  • Nasilje u digitalnom svijetu?

    LOL, pa samo ugasi mobitel (ili kompjuter), odlogiraj se s društvene mreže! 😀

    To se vrlo lako riješi, zabraniti djeci do 18 godina posjedovanje pametnih mobitela i društvene mreže. To bi riješilo problem “digitalnog nasilja” i dovelo do normalnijeg odrastanje djece i u konačnici do normalnijih ljudi… Ah da, zaboravio sam, onda bi roditelji trebali odgajati svoju djecu, a ne im samo uvaliti mobitel/tablet/laptop, da ih odgajaju Google, Facebook, YT, ChatGPT, TikTok…

Komentiraj:

Ova web-stranica koristi Akismet za zaštitu protiv spama. Saznajte kako se obrađuju podaci komentara.